Наскільки популярна онлайн покупка - продаж валюти в Україні? - 08.04.2019

За даними НБУ, за перший місяць дії нового валютного регулювання населення купило онлайн близько $ 52 млн. Це багато чи мало, якщо порівняти з загальним обсягом продажу інвалют фізособам? - дізнавався у експерта Prostobank.ua // 08.04.2019

Олег Курінний, директор Казначейства Банку Кредит Дніпро

З 52 млн. доларів, куплених населенням за місяць дії закону про валютну лібералізацію, в перший же день було куплено 4 млн. доларів, а за перший тиждень - 19 млн. доларів. Клієнти активно тестували доступність і зручність нового сервісу. Потім ажіотаж вщух.

Якщо порівняти обсяги онлайн покупок з загальною цифрою купленої населенням валюти за лютий - $ 879 млн. - то неважко оцінити питому вагу онлайн-каналу: це скромні 6%. Питома вага онлайн-продажів валюти населенням ще менше.

Як і очікувалося, рівень попиту на валюту визначається не стільки каналами її покупки, скільки макроекономічними факторами, інфляційними і девальваційними очікуваннями. Втім, з часом, частка онлайн-каналу обміну валют буде зростати, адже це win-win рішення для обох сторін процесу: зручність для клієнтів і економія для банків.

Швидкий пошук