З 1 вересня 2018 року купувати ОВДП будемо по-новому - 29.08.2018

Які зміни в порядок придбання ОВДП вступлять в силу з 1 вересня згідно з постановою НБУ від 26 червня № 72 Про затвердження Змін до Положення про порядок проведення операцій, пов'язаних з розміщенням облігацій внутрішніх державних позик? - розпитував експертів Prostobank.ua // 29.08.2018

Оксана Малиновська, начальник управління преміум і приватного банкінгу Банку Кредит Дніпро

Нацбанк своєю Постановою №72, узгодженим з Міністерством фінансів, удосконалив механізм розміщення ОВДП. Постанова не тільки допомагає врегулювати деякі суто технічні питання розміщення, а й істотно розширить можливості первинних дилерів (банків чи фінансових установ, що мають відповідні ліцензії і дозволи).

Зокрема, первинним дилерам буде надана можливість виступати в якості брокера для своїх клієнтів, купуючи цінні папери при первинному розміщенні від свого імені за дорученням і за кошти клієнтів. Також первинні дилери зможуть зараховувати облігації на свої рахунки в цінних паперах у разі несвоєчасного перерахування коштів клієнтом. Для учасників розміщення ОВДП важливо, що термін надходження коштів буде збільшено з двох до п'яти робочих днів.

Такі заходи покликані зробити ринок ОВДП більш демократичним, прозорим і привабливим для широкого кола учасників. Інтерес внутрішніх і зовнішніх інвесторів до нього неухильно зростає, що переконливо ілюструє статистика НБУ: у 2017 році вкладення приватних інвесторів в державні цінні папери зросли з 105 млн. грн. до 1,5 млрд. грн., а за 6 місяців поточного року подвоїлися, перевищивши 3,2 млрд. грн. Даний інструмент високо оцінили і нерезиденти: їх портфель вкладень в ОВДП продемонстрував з початку року майже двократне зростання і на сьогоднішній день перевищує 10 млрд. грн. Всього ж в обігу знаходяться державні цінні папери на суму 746 млрд. грн.

Юлія Литвинова, заступник начальника управління цінними паперами Банку КОНКОРД

Завдяки внесеним змінам первинні дилери отримають можливість виконувати функцію брокера для своїх клієнтів, купуючи ОВДП при первинному їх розміщенні від свого імені, за дорученням і за рахунок своїх клієнтів. Крім того, надається можливість зарахування облігацій на власний рахунок первинного дилера в цінних паперах у разі несвоєчасного перерахування або неперерахування коштів клієнтом. Також збільшується термін, протягом якого можуть надійти кошти від учасників розміщення по облігаціях, від двох робочих днів до п'яти.

Ірина Буц, заступник голови правління Банку ПІВДЕННИЙ

Основні зміни такі:

  • первинні дилери отримають можливість виконувати функцію брокера для своїх клієнтів, купуючи ОВДП при первинному їх розміщенні від свого імені, але за дорученням і за рахунок своїх клієнтів;
  • з'явиться можливість зарахування облігацій на власний рахунок первинного дилера в цінних паперах у разі несвоєчасного перерахування або неперерахування коштів клієнтом;
  • термін, протягом якого можуть надійти кошти від учасників розміщення по облігаціях, збільшиться з двох робочих днів до п'яти.

Передбачається, що ці зміни призведуть до активізації ринку державних облігацій.

Швидкий пошук


Нужны деньги до зарплаты?

более 30 сервисов

Кредиты онлайн на карту за 15 минут

от 0,01%

ставка

до 180 дней

макс срок

до 20 000 грн.

макс сумма