З 1 квітня 2019 року українці будуть відкривати рахунки в банках по-новому - 23.01.2019

Що таке міжнародний номер банківського рахунку IBAN і як буде здійснюватися перехід на цей стандарт в банках України? - дізнавався у експерта Prostobank.ua // 23.01.2019

Олена Стріхо, начальник розрахунково-операційного центру Банку Кредит Дніпро

IBAN - стандартний формат банківського рахунку в країнах Європейського Союзу, що діє для уніфікації та ефективної обробки розрахунків.

Національний банк з 1 квітня 2019 року вводить міжнародний формат номера банківського рахунку IBAN в рамках планомірної модернізації системи електронних платежів і з метою гармонізації українського платіжного простору з європейським. Для України IBAN складається з 29 букв і цифр: коду країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунку.

По перших двох буквах рахунка в форматі IBAN відразу можна розпізнати країну учасника розрахунку (UA - Україна), а за допомогою контрольного розряду виконати перевірку рахунку клієнта на його коректність.

Для клієнтів українських банків застосування стандарту IBAN буде обов'язковим при здійсненні внутрішніх і зовнішніх переказів грошових коштів в гривні та іноземній валюті. Це допоможе швидше здійснювати перекази і отримувати кошти завдяки простій і зручною ідентифікації обслуговуючого банку, платника і одержувача коштів, а також мінімізує кількість помилок завдяки скороченню реквізитів в розрахункових документах.

З 1 квітня відкриття всіх нових рахунків відбуватиметься в стандарті IBAN, а діючі рахунки в період до 31 жовтня 2019 року банки будуть самостійно змінювати відповідно до вимог стандарту IBAN зі збереженням діючого номера аналітичного обліку.

У перехідний період з 1 квітня по 31 жовтня 2019 клієнти банків в реквізитах розрахункових документів зможуть вказувати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер в стандарті IBAN.

Для подальшого спрощення оплати рахунків і обміну платіжною інформацією Нацбанк розглядає можливість застосування в майбутньому QR-коду або іншого ідентифікатора, що містить інформацію про рахунок IBAN.

Сергій Гнєздилов, начальник департаменту по роботі на міжнародних ринках і грошового обігу РАДАБАНК

IBAN (International bank account number) - міжнародний номер банківського рахунку, який використовується при міжнародних розрахунках.

Єдиний стандарт банківського рахунку допоможе істотно спростити автоматичну обробку платежів що здійснюються в банках і знизити кількість помилок при їх проведенні.

Довжина IBAN дорівнює 29 символів. IBAN починається з двох букв коду держави (UA), потім слідуе двузначне контрольне число, після цього йде шестизначний код банку і внутрішньоукраїнський «старий» номер рахунку.

З переходом на IBAN не повинно бути проблем, так як конвертація «старого» рахунку в новий формат досить просте, доробка програмного забезпечення невелика.

Швидкий пошук
Кумедне відео