Яким повинен бути сучасний український банк? - 28.08.2018

Надійним! - відповість багато і будуть праві. Але після банкопаду 2014-2017 років рівень надійності банків, що залишилися, врівноважився. При цьому набір послуг і продуктів у переважної більшості з «виживших» 82-х банків - приблизно однаковий. Так чим може, а головне - має! - вразити своїх клієнтів сучасний банк? // 28.08.2018

За інших рівних умов в сучасному світі на чашу ваг свій внесок додають технологічність і доброзичливість. З технологічністю все більш-менш зрозуміло: просунуті банки в добавок до зручного інтернет- і мобайл-банкінгу вже сьогодні пропонують безконтактні платежі (NFC), в недалекому майбутньому нас чекає авторизація за відбитком пальця та інші новинки.

Уже сьогодні на ринку банківських пластикових карт є унікальні пропозиції. Наприклад, банк АЛЬЯНС пропонує карту World Elite, яка характеризується підвищеним рівнем безпеки і технологією PayPass. Така карта - це не тільки високотехнологічний продукт, а й відмінний пакет бонусів для клієнтів. Оформивши картку, ви не будете платити за поповнення і зняття грошей у відділеннях банку. Виїжджаючи за кордон, власники таких карток отримують безкоштовне медичне страхування; конвертацію валюти без комісії; преміум Concierge Service; безкоштовний Fastline. Більш того, Банк АЛЬЯНС пропонує підвищені відсотки на залишок (незалежно від його розміру) і індивідуальний кредитний ліміт при необхідності. Власникам карток World Elite надаються знижки на оренду індивідуальних сейфів у відділеннях Банку. З VIP-картою можна добре заощадити на покупках в магазинах (мережі магазинів-партнерів пропонують знижки до 20%!).

Доброзичливість або лояльність проявляє себе як турбота про клієнтів. Пул постійних клієнтів - мрія будь-якого банку, адже такі клієнти, навіть з урахуванням наданих їм знижок і бонусів, обходяться дешевше, ніж агресивні рекламні кампанії по залученню нових. Впроваджуючи програми лояльності, у виграші будуть не тільки банки. Адже клієнти банків зможуть отримати реальні бонуси на продукти (такі, як по карті World Elite від Банку АЛЬЯНС), а також незабутні подарунки.

Програма лояльності кожного банку націлена на два завдання: стимулювати клієнтів отримувати всі послуги в даному банку і - по можливості - переманити клієнтів інших банків. Для цих цілей і розробляються спеціальні програми, в які включені розіграші, бонусні акції, безкоштовні (або дисконтні) сервіси, преміум-карти для постійних клієнтів та інші види заохочення.

Сьогодні банки почали активно проводити акції, які не тільки обіцяють додаткові фінансові вигоди своїм клієнтам, але й формують позитивні емоції, що асоціюються з банком. Так, наприклад, влітку-2018 Банк АЛЬЯНС запропонував своїм вкладникам взяти участь в розіграші квитків на концерт групи «Океан Ельзи», який після майже річної перерви в День Незалежності України пройшов в НСК «Олімпійський». І десять клієнтів банку разом зі своїми близькими людьми (переможці отримали по 2 квитки) змогли особисто відвідати концерт усіма улюбленої групи.

Вибираючи банк для співпраці, варто проаналізувати не тільки програми лояльності, а й фінансові показники. Наприклад, аналіз результатів діяльності Банку АЛЬЯНС за другий квартал 2018 року показує позитивну динаміку зростання активів, власного капіталу, чистого прибутку. Зробивши акцент на лояльність, Банк отримав приріст клієнтів.

Підсумувавши, підкреслимо, що незважаючи на властивий галузі консерватизм, сучасним банкам слід забути про зайвий формалізований підхід, ретельно стежити за технологічними новинками і розвернутися обличчям до клієнтів, ставши більш турботливими та доброзичливими.

Швидкий пошук