Як успадкувати депозит в банку 07.10.2019

Як у випадку смерті вкладника правонаступники можуть дізнатися про те, в якому саме банку вкладник розмістив свій депозит, якщо вони не мають у своєму розпорядженні такої інформації / договір вкладу загублений? - дізнавався у банкірів Prostobank.ua // 07.10.2019

Вікторія Остапенко, заступник начальника юридичного управління Банку Кредит Дніпро

Відповідно до норм Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо банківських рахунків клієнта є банківською таємницею.

Згідно ч. 3 ст. 62 даного закону довідки по рахунках (вкладах) у разі смерті їх власників надаються банком особам, зазначеним власником рахунку (вкладу) в відповідному розпорядженні банку, а також державним нотаріальним конторам або приватним нотаріусам, посадовим особам органів місцевого самоврядування, уповноваженим на здійснення нотаріальних дій, іноземним консульським установам для здійснення такими особами нотаріальних дій, при видачі свідоцтва про право на спадщину.

Таким чином, за винятком випадку, коли особа зазначена власником рахунку (вкладу) в відповідному розпорядженні банку, що на практиці зустрічається вкрай рідко, спадкоємець може отримати як інформацію щодо наявності в банку рахунка на ім'я померлого, так і безпосередньо сам вклад, тільки шляхом звернення до нотаріуса або особам, уповноваженим законом на здійснення нотаріальних дій. Уповноважені особи мають право звернутися з відповідними запитами в усі банки, зареєстровані в нашій країні, для отримання повної і вичерпної інформації щодо наявності банківських вкладів на ім'я померлого. На підставі отриманої від банків інформації нотаріус або особи, уповноважені законом на здійснення нотаріальних дій, зможуть видати спадкоємцеві свідоцтво про право на спадщину вкладу, яке буде підставою для видачі спадкоємцю вкладу після його звернення до банку.

Олександр Саламанін, начальник управління ресурсних і комісійних операцій банку КОНКОРД 

Слід знати, що самостійно спадкоємці не можуть отримати від банку інформацію про наявність чи відсутність банківського вкладу, оформленого на ім'я вкладника. Таку інформацію банк може надати виключно на відповідний запит нотаріуса. Відповідно, спадкоємцю до закінчення 6-місячного терміну з дня смерті спадкодавця необхідно звернутися в нотаріальну контору з проханням зробити відповідний запит банку або банкам про вклади спадкодавця і відкрити спадкову справу.

Для формування такого запиту нотаріуса достатньо надати оригінал або копію: договору банківського вкладу та / або розпорядження вкладника на випадок своєї смерті. Якщо ж таких документів у спадкоємців немає, нотаріальний запит може бути відправлений на підставі затвердження спадкоємця, виходячи з наявної інформації або інших документів, які підтверджують або припускають наявність вкладу: платіжних карт, листування з банком чи інших документів, які дозволяють припустити наявність рахунків, відкритих на ім'я померлого в конкретному банку. На підставі отриманої від банку інформації нотаріус після закінчення 6 місяців з моменту смерті вкладника видає спадкоємцям свідоцтво про право на спадщину, з яким вони звертаються до банку для отримання грошових коштів.

Олександр Журавльов, начальник загальноправового відділу РАДАБАНК

Спадкоємець має право звернутися до нотаріуса, який зробить запити до фінансових установ, щоб виявити рахунки померлого.

Як тільки в банку стане відомо про смерть вкладника (з урахуванням документального підтвердження смерті), всі його рахунки будуть заблоковані до приходу спадкоємців.

Банк зобов'язаний надати інформацію за запитом нотаріуса.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber TelegramШвидкий пошукГорячие предложения

UniGroup

Кредит под 1,5% в месяц. Под авто, квартиру, дом, нежилое помещение

Сумма: от 30 000 до 15 000 000 грн.

Срок: от 1 месяца до 10 лет

Без выписки и перерегистрации

Киев, Киевская обл. до 60 км

кредиты на карту

первый кредит до 5000 грн. под 0%

Сумма: до 10 000 грн.

Cрок: до 30 дней

Возраст: от 18 до 65 лет

Документы: карта, паспорт и ИНН© 2015–2020

ТОВ «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адреса і телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com