В Україні 14 банків визнано системно важливими. Що це означає? 14.08.2019

З 1 липня 2019 року Нацбанк збільшив перелік системно важливих банків до 14. Що означає поняття «системно важливий банк» і в чому позитивні моменти такого нововведення для ринку і клієнтів? - дізнавався у експерта Prostobank.ua // 14.08.2019

Андрій Білоус, заступник директора з фінансів Банку Кредит Дніпро

Системно важливим вважається банк, чиє банкрутство або неналежне функціонування може призвести до виникнення системного ризику.

Регулятор висуває до таких банків додаткові нормативні вимоги з метою мінімізації ризиків їх можливого банкрутства. При цьому статус системно важливого банку не гарантує державної підтримки в разі кризових ситуацій.

Оновлений, в відповідно до кращих європейських і світових практик, порядок ідентифікації системно важливих банків враховує ряд критеріїв з різними коефіцієнтами важливості. Найбільш вагомим (30%) є розмір активів. З коефіцієнтами 10% враховуються: обсяги кредитів, виданих клієнтам, обсяги коштів на рахунках клієнтів, обсяги операцій з використанням платіжних карт, обсяги початкових платежів в системі електронних платежів. З коефіцієнтами 7,5% враховуються обсяги коштів, розміщених резидентами; обсяги коштів, залучених від резидентів; обсяги зобов'язань нерезидентів перед банком; обсяги зобов'язань банку перед нерезидентами.

Дотримуючись оновленої методології, Нацбанк відніс 14 з 77 діючих банків до категорії системно важливих. Сумарно на них припадає 81% активів сектора (раніше на три системно важливих банки припадало 54% ​​сукупних активів).

Відповідність зазначених банків більш суворим пруденційним вимогам покликане сприяти більш сталому функціонуванню банківського сектора та підвищенню довіри з боку клієнтів.

Швидкий пошукГорячие предложения

UniGroup

Кредит под 1,5% в месяц. Под авто, квартиру, дом, нежилое помещение

Сумма: от 30 000 до 15 000 000 грн.

Срок: от 1 месяца до 10 лет

Без выписки и перерегистрации

Киев, Киевская обл. до 60 км

ШвидкоГроші

Кредит за 30 минут

Сумма: от 600 до 10 000 грн.

Выдача: наличные или на карту

Возраст: от 18 до 60 лет

Документы: паспорт и ИНН© 2015–2019

ТОВ «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адреса і телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com