Чому ставки по депозитах знижуються, а вклади в банках ростуть - 26.03.2018

У лютому 2018 року гривневі вклади населення зросли на 2,6%, за даними НБУ. З чим пов'язаний приріст, якщо ставки по депозитах продовжували зниження? - дізнавався у експертів Prostobank.ua // 26.03.2018

Олександр Стецко, начальник управління розвитку продуктів і проектів роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро

Статистика показує відсутність прямого впливу депозитних ставок на поведінку вкладників: депозитна база банків зростає вже більше двох років, незважаючи на зниження прибутковості депозитів в гривні більш ніж на 6 в.п. в порівнянні з початком 2016 року.

У нинішніх реаліях банківські депозити все ще залишаються найбільш простим, зручним і ефективним інструментом заощадження коштів і їх захисту від інфляції. Наприклад, на початку 2017 року середня прибутковість річного депозиту в гривні перевищувала 17% річних згідно UIRD - Українському індексу ставок по депозитах фізично осіб, який розраховує агентство «Thomson Reuters» на підставі ставок ТОП-20 банків. При цьому річна інфляція-2017 склала 13,7%.

Тренд відповідності ставки за річним депозитом у гривні до рівня інфляції є економічно обґрунтованим і найбільш імовірним у середньостроковій перспективі.

За підсумками лютого середня прибутковість річних депозитів у гривні становить 14,2% річних. Експертні прогнози по інфляції-2018 знаходяться в коридорі 8-14%, до держбюджету закладено девальвація гривні в межах 10%.

При відсутності інфляційних та курсових шоків тренд подальшого зниження депозитних ставок може продовжитися, тому що банківська система, володіючи достатньою ліквідністю, прагне залучати фондування за економічно обґрунтованою ціною, щоб потім розміщувати кошти в активні операції. Адже не секрет, що вартість залучених ресурсів закладається банками в кредитну ставку, поряд з операційними витратами і платою за ризик.

Олександр Саламанін, начальник управління ресурсних і комісійних операцій банку Конкорд

Збільшення банківських вкладів в національній валюті за підсумком лютого 2018 року обумовлене активізацією бізнес активності в країні і стимулом з боку банківського сектора., Тому що протягом лютого - березня 2018 року спостерігалося невелике зростання ставок за строковими вкладами в національній валюті.

Артем Сімейнов, директор Департаменту роздрібного бізнесу Банку ПІВДЕННИЙ

Приріст за гривневими вкладами населення в банківських установах підтверджує поступове повернення довіри населення до банківської системи в цілому, також пояснюється бізнес-активністю і сезонністю. Крім того, на тлі зниження ставок по депозитах спостерігається тенденція продовження терміну розміщення вкладів з метою зафіксувати більш високу прибутковість.

 

Швидкий пошук
Кумедне відео