Чи збільшать гарантії по депозитах до 100 тисяч євро? 09.09.2019

Фонд гарантування вкладів фізосіб ініціює проект закону про поетапне збільшення суми гарантованого відшкодування до 100 тис. євро в гривневому еквіваленті до 2027 року. Яку суму гарантії Ви вважаєте необхідною і виправданою на поточний момент? - опитував банкірів Prostobank.ua // 09.09.2019

Дмитро Лаврушин, начальник управління розробки продуктів роздрібного бізнесу РАДАБАНК

Останній раз граничний розмір гарантованої суми вкладів, змінювався в жовтні 2012 року і встановлений на рівні 200 000 грн. З тих пір пройшло практично 7 років. Національна валюта по відношенню до долара подешевшала більш ніж в 3 рази, збільшилися мінімальні суми заробітної плати, пенсії, соц. виплат і т.і. На сьогоднішній день більш низька сума гарантованого відшкодування, ніж в Україні, серед європейських країн тільки в Молдові і Косово. На мою думку, той факт, що суму гарантування досі не підвищили, пов'язую з незавершеними виплатами вкладникам банків, визнаних неплатоспроможними в 2014-2015 роках.

На першому етапі, вважаю, виправданим буде підвищення граничного розміру гарантованої суми вкладів до 500-600 тис. гривень.

Збільшення гарантованої суми вкладів є однозначно позитивним сигналом для українських вкладників і сприятиме підвищенню рівня їх довіри до банківської системи в цілому.

Олег Пахомов, заступник голови Правління - директор з роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро

Підвищення суми гарантування, безумовно, назріло, враховуючи, що пройшло 7 років з моменту останнього її підвищення з 150 тис. грн. до 200 тис. грн. Тоді це був еквівалент $ 25 тисяч, зараз - менше $ 8 тисяч.

З іншого боку, поетапне збільшення суми гарантування до 100 тис. євро - тобто в 14 разів - має свою чималу ціну. І тут важливо врахувати досвід недавнього розчищення банківського сектора, який показав, що ціну цю платять не завжди ті, хто повинен: так, значна частина виплат вкладникам збанкрутілих банків відбувалася з бюджету за гроші платників податків, при цьому ні власники банків, ні недобросовісні позичальники, які роками не виконують свої кредитні зобов'язання, не понесли жодної відповідальності. Сам Фонд гарантування вкладів на сьогоднішній день має багатомільярдну заборгованість перед Мінфіном, а її реструктуризація є одним з ключових вимог МВФ.

Тому підвищення гарантованої суми відшкодування вкладів і відповідних членських внесків банків у ФГВФО має сенс лише при забезпеченні реальної майнової відповідальності осіб, що призвели банки до неплатоспроможності, створення ефективних механізмів реалізації активів збанкрутілих банків і забезпечення фінансової стабільності Фонду гарантування вкладів. В іншому випадку високі ризики повторення ситуації, коли добросовісні банки і платники податків стають заручниками системи, а хороші платять за поганих.

Валерій Бут, начальник управління комплаєнс-контролю RwS bank

На сьогодні гарантована сума виплати становить 200 тисяч гривень. З огляду на обставини недавнього «банкопаду» і загальну настороженість до банків, клієнти не ризикують нести в банки кошти, що перевищують гарантований ліміт. А ті, хто несе більше ліміту, розподіляють чітко по 200 тис. грн. або в різні банки або вкладають на різних членів сім'ї. Фонд планує поетапне збільшення, і до 2027 року гарантована сума повинна скласти 100 тисяч євро в гривневому еквіваленті, ідея дуже правильна (в тому ж Євросоюзі гарантована сума - 100 тис. євро), особливо з огляду на інфляційні і девальваційні процеси, які знецінили гривню.

Банківська система в цілому стабільна, і нового «банкопаду» вже не буде, тому збільшення гарантованої суми не призведе до збільшення навантаження на ФГВФО і має позитивно вплинути на загальне збільшення обсягів депозитів в цілому по банківській системі.

Ще питання, чи не захоче Фонд збільшити розміри регулярних внесків банків. Збільшення розмірів внесків (якщо таке передбачається) додасть банкам витрат, і ці додаткові витрати в кінцевому підсумку позначаться на клієнтах банків.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber TelegramШвидкий пошукГорячие предложения

UniGroup

Кредит под 1,5% в месяц. Под авто, квартиру, дом, нежилое помещение

Сумма: от 30 000 до 15 000 000 грн.

Срок: от 1 месяца до 10 лет

Без выписки и перерегистрации

Киев, Киевская обл. до 60 км

ШвидкоГроші

Кредит за 30 минут

Сумма: от 600 до 10 000 грн.

Выдача: наличные или на карту

Возраст: от 18 до 60 лет

Документы: паспорт и ИНН© 2015–2020

ТОВ «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адреса і телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com