Чи варто переглянути суму гарантування вкладів фізично осіб ФГВФО в сторону підвищення? - думка експерта - 10.04.2019

Які ще зміни потрібні для підвищення ефективності системи гарантування вкладів державою? - дізнавався у експерта Prostobank.ua // 10.04.2019

Олег Пахомов, заступник голови Правління - директор з роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро

В останній раз гарантована сума відшкодування вкладів підвищувалася зі 150 тис. грн. до 200 тис. грн. в далекому 2012 році, тоді це був еквівалент $ 25 тисяч, зараз - менше $ 8 тисяч. Підвищення суми гарантування, безумовно, актуально й позитивно вплине на рівень довіри вкладників. З іншого боку, ціна питання досить висока. І, на жаль, платять її не завжди ті, хто повинен: так, в період нещодавнього розчищення банківського сектора значна частина багатомільярдних виплат вкладникам збанкрутілих банків відбувалася з бюджету за гроші платників податків. При цьому найчастіше ні власники банків, ні недобросовісні позичальники, що роками не виконують свої кредитні зобов'язання, не несуть ніякої матеріальної відповідальності.

Тому одне лише підвищення гарантованої суми відшкодування вкладів і відповідних членських внесків банків у ФГВФО, без одночасного посилення захисту прав кредиторів, створення ефективного механізму реалізації активів збанкрутілих банків, результативного розслідування фінансово-економічних злочинів і реальної майнової відповідальності за них, може призвести до повторення ситуації, коли добросовісні банки і платники податків стають заручниками системи, а хороші платять за поганих.

Швидкий пошук