Чи потрібно скасовувати держгарантії по валютних внесках? - 19.09.2018

Саме таку ініціативу проявили в ФГВФО. Про те, що з цього приводу думають банківські експерти, дізнавався Prostobank.ua // 19.09.2018

Андрій Мойсеєнко, заступник голови Правління Банку Кредит Дніпро

Якщо проаналізувати структуру роздрібного депозитного портфеля, то ми побачимо, що на сьогоднішній день валютні вклади формують 46% всіх коштів населення і більше половини (55%) строкових вкладів, які, власне і є основним ресурсом для активних (кредитних) операцій банків. Скасування гарантій по валютних внесках в умовах досить високих інфляційних і девальваційних ризиків призведе швидше до відтоку коштів в банківські комірки і під матраци, ніж до масового перерозміщенням валютних депозитів у гривневі. Думаю, що для банківської системи, яка з великими труднощами відновлює довіру населення після важкої кризи і банкопаду, такий захід зараз є несвоєчасним і несе високі ризики втрати ліквідності. Дане питання можна буде підняте за умов мінімізації економічних і політичних ризиків, істотного скорочення доларизації економіки і її тіньової складової, стабільності національної валюти, а також забезпечення рівних умов гарантування вкладів для всіх банків, незалежно від походження капіталу.

Олександр Саламанін, начальник управління ресурсних і комісійних операцій Банку КОНКОРД

Основна функція ФГВФО - це гарантія заощаджень на банківських вкладах, а в якому вигляді клієнт вирішив зберегти свої накопичення це його особисте рішення.

На мою думку, гарантії держави повинні поширюватися не тільки на вклади у всіх іноземних валютах, а й в банківських металах теж.

Швидкий пошук