Чи ліквідована банківська таємниця в Європі - думка експерта - 14.03.2018

У Європі відмовилися від банківської таємниці, і тепер навіть швейцарські банки не зберігають дані про своїх клієнтів. Що саме змінилося у процедурі обміну даними між банками та контролюючими органами в Європі - дізнавався у експерта Prostobank.ua // 14.03.2018

Сергій Дмитров, начальник Управління фінансового моніторингу Банку Кредит Дніпро

Рада міністрів економіки і фінансів країн ЄС розширила перелік доходів платників податків, за якими буде здійснюватися автоматичний обмін інформацією між податковими органами країн: в нього потрапили залишки на банківських рахунках, відсотки, дивіденди, доходи від продажу фінансових активів. До цього рішення приєдналися Швейцарія, Ліхтенштейн, Андорра, Монако, Сан-Марино.

Дана тема актуальна для України в світлі приєднання до BEPS - плану ОЕСР з протидії ухилення від оподаткування, а також швидкого приєднання до міжнародного стандарту обміну податковою інформацією CRS, який має на увазі щорічний обмін даними про операції клієнтів між банками і фіскальними органами 100 країн-учасниць.

Світовий фінансовий і правовий ландшафт змінюється в бік більшої прозорості, вимагаючи своєчасного реагування з боку платників податків, які піклуються про свою репутацію.

Швидкий пошук
Кумедне відео