Банк порушує нормативи НБУ: що робити клієнтам?

За даними НБУ з 79 платоспроможних банків на 1 листопада 2018 року хоча б один норматив порушували 25 банків. Які нормативи слід брати до уваги клієнтам банків і про що може говорити регулярне порушення нормативів НБУ тим чи іншим банком? - дізнавався у банкіра Prostobank.ua // 05.12.2018

Андрій Білоус, заступник директора з фінансів Банку Кредит Дніпро

Ситуативні порушення банками тих чи інших нормативів може бути пов'язано з надмірною концентрацією кредитних портфелів, необхідністю формування значних резервів під проблемні кредити, дисбалансами валютної позиції, недостатньою капіталізацією.

Додатковим фактором може бути відображення у фінансовій звітності результатів стрес-тестування, проведеного НБУ за оновленою методикою, що включає в себе негативний макроекономічний сценарій і його вплив на можливості проблемних позичальників обслуговувати свої кредити в банках.

Відзначимо, що сам регулятор, коментуючи результати стрес-тестування, неодноразово підкреслював, що ситуативне порушення нормативів низкою банків не є критичним, оскільки спрямоване на попередження можливих ризиків і відображає старі проблеми, а не поточний рівень продуктивності бізнесу. Адекватне формування звітності забезпечує довіру стейкхолдерів і розуміння ними процесів що відбуваються в банках. Це не негативний сигнал для клієнтів, а нормальний робочий процес, спрямований на стабільну безперебійну роботу банківської системи, відповідно до найкращих європейських і світових практик.

Для розуміння надійності банку слід звертати увагу на його ринкову репутацію і попередній досвід подолання кризових випробувань, оцінку з боку авторитетних рейтингових агентств і фінансових експертів, динаміку обсягів нового бізнесу і операційного фінансового результату, системність підтримки і своєчасну капіталізацію акціонерами.

Швидкий пошук
Кумедне відео