На чому заробити мільйон молодому підприємцю: приклади стрімкорозвиненого бізнесу з нуля - 14.05.2014

Prosto не лише Цукерберг з Дуровим спромоглися заробити мільйон у віці 20-25 років без великих початкових вкладень. Про те, завдяки якій діяльності заробляють наймолодші перспективні підприємці світу – розповідає Prostobiz.ua // 14.05.2014

Фермер-наймач

Наймолодший американський бізнесмен уже в три роки відкрив свою справу: влаштував у себе у дворі курячу яйцеферму. Понад 50 несушок щодня приносили хлопчикові по 15 доларів. Реалізовував продукцію своєї міні-ферми хлопчик самотужки, біля церкви свого селища.

Через деякий час він почав розширювати власну справу – зайнявся ще й скошуванням та поливанням газонів сусідам за гроші.

Після того, як возитися з курми й газонами йому набридло, Райан, сам того не розуміючи, обрав шлях справжнього менеджера. А саме, делегував повноваження – винайняв інших дітей: під його керівництвом вони косили газони. За годинну роботу молодий «бригадир» брав 20 доларів, з яких Райан щиро віддавав своїм приятелям по 15 доларів, а 25% прибутку (по п'ять баксів з газону) отримував сам. Батьки спростовують будь-яке відношення до бізнес-починань нащадка.

Хлопчик ділиться секретом успішного розвитку проекту: свій прибуток він розподіляє за принципом 80-10-10: 80% прибутку інвестується в розвиток бізнесу, 10% – на благодійність, а решту 10% залишає собі. На його особисте переконання, діти можуть досягти успіху в багатьох областях бізнесу.

Головне - вчасно зрозуміти, що для того, щоб виконати роботу, яка занадто важка для тебе, потрібно найняти інших.

На сьогодні (2014) школяр Райан вже одноосібно заробив понад 900 тисяч доларів. Десяту частину прибутку він, як і раніше, офірує на допомогу бідним.

Конфітюр’є-експериментатор

Виробництво джемів принесло шотландському хлопчикові його перший мільйон доларів. Все почалося з того, що чотирнадцятирічний едінбуржець Фрейзер Доерті, залишившись один вдома, почав експериментувати над створенням нового смаку варення – підліток змішував різноманітні інгредієнти. Й урешті вивів нові фруктові комбінації.

Перші баночки були розфасовані й продані сусідам. Через тривалий час, зібравши чималий отриманий прибуток, юний британець із батьками завітав на напівзанепалий едінбурзький консервний завод, де за «копійки» орендував цілу лінію виробництва. Так з'явився бренд Superjam.

Над розширенням продуктової лінійки юним засновником бренду велася щоденна робота. Хлопець зізнається, що менше 5% всіх експериментів закінчилися успіхом й появою ексклюзивного сорту джему.

За словами Фрейзера, найскладнішим було завоювати довіру великих супермаркетів до своєї продукції. Але вже через кілька років, ще під час навчання Фрейзера в школі, оборот його компанії становив 750 тисяч доларів на рік. А наразі один лише річний прибуток його компанії сягає двох мільйонів доларів.

Веб-дизайнер епохи «до веб-дизайну»

Приклад 14-річної (у 2003 році) американки Ешлі Кволс показує, що в бізнесі головне – вчасно вхопити, що якийсь із останніх винаходів невдовзі завоює світ. На початку 2000-х, коли соціальні мережі в інтернеті лише зароджувалися, дівчина володіла навичками веб-дизайну. Спостерігаючи за своїми однолітками, які заводили перші соцмережеві акаунти, вона підмітила важливу потребу: урізноманітнити, виділити свою сторінку серед тисяч інших.

І тоді Ешлі створила й виклала для безкоштовного скачування перші ілюстровані особисті стилі для першої глобальної соцмережі (якою була MySpace, що стартувала у серпні 2003 року). А одночасно почала продавати рекламні місця на сайті, де викладалися ці ілюстровані шаблони. Адже відвідуваність її сайту швидко перевищила багатотисячні наклади газет і журналів – і рекламодавці не скупилися розміщати рекламу на такій популярній сторінці.

Стартовим капіталом для юної бізнес-дизайнерки стали ... 8 доларів, за які вона зареєструвала домен Whateverlife.com, де був створений її перший сайт-візитка.

Вже у 2007 році загальна відвідуваність усіх сторінок Ешлі досягла мільйона людей, а загальний прибуток від продажу реклами на них сягнув мільйона доларів – при тому, що самій дизайн-бізнес-леді тоді лише виповнилося 18 років.

Інтернет-гуру

Американець Чад Херлі, закінчивши факультет образотворчого мистецтва, відправив резюме (на посаду дизайнера) у зовсім нову тоді систему електронних платежів PayPal. В якості тестового завдання Чаду запропонували спроектувати логотип компанії, який в результаті прослужив багато років. А коли eBay купив PayPal, автор логотипу проданої компанії отримав бонус від угоди – і вирішив на ці солідні тисячі доларів заснувати свою справу.

Одного разу, повернувшись зі своїми друзями із вечірки, він, на свій подив, з’ясував, що записане ним відео важко викласти в мережу для легкого й зручного моментального перегляду. Тоді й виникла ідея зробити потужний сайт для розміщення домашніх відео. Домен YouTube був активований Чадом Херлі в 2005 році.

А вже в липні 2006 року на цей портал було завантажено понад 50 тисяч відео, кількість переглядів зросла до ста мільйонів. Технологія Flash Video, яку використовували в YouTube, дозволяла отримати гарну якість запису при невеликому обсязі переданих даних. Як відомо кожному читачеві, дуже швидко цей відео-інтернет-портал завоював популярність і важливість для кожного користувача інтернету: навіть важко повірити, що цьому порталові на момент написання статті немає й десяти років.

Після покупки компанії YouTube компанією Google Чад Херлі, вже мультимільйонер, ще чотири роки пропрацював її виконавчим директором. А втомившись від відеохостингу, Чад, згадавши дизайнерські навички, зайнявся виробництвом модного одягу й аксесуарів для програмістів-мешканців Кремнієвої долини.

Швидкий пошук