Чи вдарить скорочення обсягів грошових переказів по курсу — експерт РАДАБАНК

Цього року через пандемію коронавірусу очікуються скорочення грошових переказів з-за кордону від наших заробітчан, за офіційними підрахунками Нацбанку близько $ 2,6 млрд.

Такий провал у надходженнях може позначитися не тільки на купівельній спроможності українців, особливо в тих областях, де заробітчан найбільше, а й серйозно відіб’ється на курсі гривні та ВВП країни в цілому.

При цьому реальні цифри можуть бути ще більшими», — говорить Сергій Гнезділов, начальник департаменту по роботі на міжнародних ринках і грошового обороту РАДАБАНКУ.

У цифрах регулятора не враховані обсяги, які раніше працівники привозили з собою «у кишенях». А значить справжні обсяги падіння можуть бути куди сильніші. З огляду на неофіційні канали, падіння може скласти до $6 млрд.

«Невідомо, скільки заробітчан вирішили не повертатися в Україну на час карантину і залишилися за кордоном. Возити або передавати гроші вони поки не можуть, а значить, офіційна банківська статистика по переказах, може, значно і не зміниться. А ось за неофіційними каналами падіння може бути куди серйозніше — у звичайний час по них надходить ще приблизно стільки само, скільки офіційно декларує НБУ», — зазначив Сергій Гнезділов.

Причинами такого падіння є не тільки заборона не виїзд мігрантів, а й уповільнення економіки Польщі та інших країн, в яких працюють українські мігранти. Разом з тим, такі прогнози дуже залежать від подальшого розвитку епідеміологічної ситуації та карантину.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Швидкий пошук

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под 1,5% в месяц. Под авто, квартиру, дом, нежилое помещение

Сумма: от 30 000 до 15 000 000 грн.

Срок: от 1 месяца до 10 лет

Без выписки и перерегистрации

Киев, Киевская обл. до 60 км

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристическая страховка онлайн: три программы на выбор.

Обязательная автогражданка от лидера рынка.

© 2015–2020

ТОВ «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адреса та телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com