Зоосервіс як стартап: звичні і новаторські ідеї бізнесу 22.01.2013

Prosto кожна друга українська родина має хатніх чи свійських тварин. Ці сім'ї — клієнти зоомагазинів, ательє, ветеринарних та інших зоосервісних служб. Опис найбільш перспективних стартапів для МСБ у сфері зообізнесу пропонує Prostobiz.ua // 22.01.2013

Домашні вихованці напрокат

Бізнес-ідея полягає в тому, щоб надавати клієнтам можливість брати хатню тварину в оренду, перш ніж вони вирішать її купити. Йдеться в основному про собак всіх порід і розмірів. Навіть якщо клієнт відмовиться купувати цуценя, за його оренду (щонайменше на годину) він зобов'язаний заплатити.

Як свідчить практика, покупці, взявши одного разу цуценя додому, вкрай рідко віддають його назад, а переважно купують за звичайною вартістю (виплачуючи продавцю, таким чином, ціну первісної оренди «бонусом»).

Вартість оренди цуценяти може становити від 50 грн/год. і від 100 грн/день. Найбільш прийнятний термін оренди, на якому варто наполягати підприємцям – три дні, за цей час можна визначити, чи підходить характер цуценяти його новим господарям

Служба пошуку зниклих домашніх улюбленців

У разі зникнення хатнього улюбленця ваш сервісний центр створює оголошення та постери з фотографією тварини й її детальним описом. Після чого дані про зникнення розсилають різним адресатам: ветеринарним клінікам, грумерам, собачим притулкам, зоомагазинам, міліцейським дільницям, а також фондам добровольців, які допомагають у пошуках зниклої тварини. Розсилка оголошення відбувається електронною поштою, факсом, експрес-поштою протягом 24 годин.

Працівники служби також проводять польові дослідження: спілкуються з мешканцями району, де зникла тварина, розклеюють оголошення у магазинах та інших громадських місцях у районі. Послуги служби пошуку тварин платні для господарів, ціна питання залежить від кількості контактів.

Виготовлення одягу і аксесуарів для тварин

Для відкриття зооателье необхідно орендувати два приміщення під майстерню і салон, неодмінно в центрі мегаполіса, адже гламурна публіка (основна цільова аудиторія продукції стартапу) у віддалений район не поїде.

Працівників в ательє потрібно небагато: дизайнер-конструктор, дві швачки і продавець-консультант. Шити можна різні речі для тварин: зимові комбінезони на хутрі і плетені костюми, парадний одяг, одяг для вагітних самок, а також високохудожні затишні килимки, підстилки, гніздечка. Для клієнтів преміум-класу одяг прикрашають стразами від Сваровськи або шиють з тканин кращих модних домів.

Якщо розглядати бюджетний варіант бізнесу, то за майстерню може слугувати одна з кімнат вашої квартири.

Розведення тварин — топ-три з рентабельності

Однією з найбільш перспективних бізнес-ідей в цьому сегменті є розведення шиншил, яких можна продавати не лише хутряним фабрикам, але й здавати в зоомагазин (вибір для більш гуманних бізнесменів).

Розведення цих тварин є високорентабельним, адже вартість реалізації шиншили становить 700-2000 грн, тоді як витрати на одну особину мінімальні (корму треба у п'ять разів менше, ніж для кроликів). До того ж розмір шиншили в 2-3 рази менше, ніж того ж кролика, що дає підприємцю можливість економити на оренді приміщення і кліток. Одна самка шиншили приносить 3-5 дитинчат на рік, тож, починаючи з 10 особин, за рік можна досягти популяції у 50 шиншил.

Можна розводити більш традиційних хатніх улюбленців, наприклад, чихуахуа і той-тер'єрів (кишенькових собак). Ці песики маленькі за розміром, їх вага становить від 200 г до 2 кг, тому займають мало місця і мало їдять. А вартість цуценяти цих порід сягає 8000 грн, попит на них є і серед елітних груп суспільства.

Високорентабельним, розраховуючи на елітних покупців, є і масове розведення великих і красивих акваріумних риб дискус, чиї розміри сягають 20 см. Вони вирізняються яскравими кольорами, що привертає увагу покупців, зокрема дітей. Вартість двомісячного дискуса стартує від 100 грн, а однорічного — від 800 грн. Рідкісні породи, приміром, голуб’яча кров, коштує дорожче — 4000 грн. Рентабельність їх розведення значно перевищує рентабельність розведення гупі, неонів, мечоносців та інших мініатюрних акваріумних риб.

Необхідно мати хоча б два досить великих акваріуми (400 л — для утримання риб, до 100 л — для розведення). Самка під час нересту відкладає від 60 до 600 ікринок. Утримувати таку кількість мальків в одному акваріумі неможливо, тож рибок потрібно періодично реалізовувати. Якщо ви вважаєте, що догляд за акваріумом — це копітка справа, то ви дуже помиляєтеся. Завдяки сучасній техніці — фільтрам, обігрівачам, компресорам, таймерам освітлення — цей процес стає менш трудомістким, але і більш капіталомістким.

Перевірений часом бізнес-стартап — відкриття зоомагазину

Для відкриття зоомагазину, як і для будь-якого торговельного бізнесу, необхідно отримати дозвіл на торгівлю і оформити приватне підприємництво.

Щоб продавати лікарські засоби і корм, знадобиться ветеринарна ліцензія, вартість якої від 2 тис. грн. Щоб її отримати, у штаті повинен бути ветеринарний лікар.

Особливо важливим аспектом рентабельності зоомагазину, який ще не має своєї репутації, може стати його місце розташування, а не асортимент продукції. Адже більшість власників хатніх тварин згадують про покупку корму, повертаючись з роботи додому. При цьому важливо, щоб магазинні вивіски були яскравими і помітними, адже людина, втомлена від роботи, може і не звернути уваги на появи чергового сірого кіоску. Добре зарекомендували себе на ринку магазини у будинку, які розташовані на першому поверсі житлового будинку.

Обов'язковий нюанс роботи невеликої торговельної точки — гарна вентиляційна система, яка забезпечить повноцінну циркуляцію повітря в приміщенні. Це обумовлено тим, що більшість кормів мають специфічний запах, який може відлякати потенційного клієнта.

Торговельну точку слід обладнати безліччю полиць для того, щоб всі виставкові зразки продукції були доступні покупцеві. На видних місцях варто викласти ходові товари — корми, наповнювачі для туалету та аксесуари, а ліки, за вибору яких потрібна консультація ветлікаря, — за прилавком або в скляних шафах-вітринах.

Щодо асортименту, то, за словами підприємців, найбільший оборот (близько 65%) приносять корми. Далі йдуть аксесуари та засоби з догляду: шампуні, наповнювачі для котячих туалетів, гребінці, повідці і нашийники, іграшки (15% продажу). Близько 10% обороту — лікарські препарати.

На закупівлю першої партії товару економ-класу доведеться витратити не менше 30 тис. грн.

Якщо збираєтеся продавати самих тварин, врахуйте, що в цьому бізнесі є свої хитрощі і прийоми. Наприклад, хом'яки та інші гризуни вважаються вигідним товаром, тому що ці тварини стадні, тобто на самоті вони жити не можуть, їм потрібні напарники. Тому покупцям доведеться брати їх по декілька штук. Те саме стосується дрібних риб, які тримаються зграєю, їх беруть по 25 штук. Як все піде добре, магазин окупиться протягом півроку.

Щодо відкриття сайту зоомагазину, то ефективніше спочатку відкривати сам магазин, а потім запустити сайт, адже клієнти повинні побачити все в реальності, щоб згодом стати постійними покупцями віртуального магазину.


Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Швидкий пошук

Горячие предложения

UniGroup

Кредит під 1,5% на місяць. Під авто, квартиру, будинок, нежитлове приміщення

Кредит: 30 000 - 15 000 000 грн.

Термін: від 1 місяця до 10 років

Без виписки і перереєстрації

Київ, Київська область, Одеса, Харків, Дніпро, Львів, Полтава, Житомир, Івано-Франківськ

Агропросперіс Банк

Вигідні депозити

Депозит "Класичний+"

Cтавка – 10% річних у гривні

+0,25% при сумі від 100 000 грн.

Термін – 12 місяців

Виплата відсотків – в кінці строку

Мінімальна сума вкладу – 15 000 грн.

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Ocean

Великі кредити на ваші мрії

Кредити по банківським умовам, тільки швидше

Сума / сумма: до 200 000 грн.

Строк / срок: до 36 м.

Ставка від 29,99% річних

Комісія від 1,99% в місяць від суми кредиту

Ефективна ставка від 66%