Салон краси як бізнес: основні аспекти та ідеї 20.12.2012

Prosto море бізнес ідей, як класичних, так і раціоналізаторських, з мінімальними інвестиціями чекає на підприємців-початківців у галузі послуг краси. Опис найбільш перспективних б'юті-стартапів з приблизними розмірами інвестицій пропонує Prostobiz.ua // 20.12.2012

Якщо плануєте надавати комплексні послуги салону краси, врахуйте, що площа приміщення має становити близько 100 кв. м. Його слід розділити на декілька робочих зон:

 • приймання відвідувачів;
 • вітрини з товарами;
 • косметичний та масажний кабінети;
 • солярій.

Найбільшу площу повинна займати перукарня (50%), 20% — для адміністратора салону, 10% — сантехніка для миття голови і 20% — кімната для персоналу.

Початківцям достатньо надавати один-два види послуг і орендувати невеликий кабінет. Ось перелік найбільш перспективних сервісів салонів краси, які засновані на вкладеннях до 50 тис. дол.

Власна студія засмаги — один із найбільш перспективних видів бізнесу. На початку розвитку бізнесу достатньо встановити напівпобутовий солярій (наприклад, «Кеттлер», вартістю 3-5 тис. дол.). Головною умовою швидкої окупності апарата є продумана цінова політика. Приваблива для клієнтів ціна процедури становить не більше 3 грн/хв. (середньоринкова вартість послуги в київських салонах краси). Практика ведення такого бізнесу свідчить про те, що апарат окупається вже за пару місяців його роботи, якщо кількість відвідувачів сягає 7-10 на день.

Варто врахувати, що напівпобутові солярії користуються меншим попитом у відвідувачів, оскільки якість засмаги набагато гірша, ніж у професійних. Вертикальні солярії потужні, вони більш гігієнічні (клієнт не торкається внутрішньої поверхні) і дають природний відтінок. Правда, і коштують вони — 8-10 тис. дол.

Вартість багатьох соляріїв нового покоління з різноманітними додатковими функціями перевищує 20-25 тис. дол. Існують солярії з масажем, солярії-бриз (поливають клієнта водою), солярії з ароматерапією. До речі, ділові люди, для яких засмага — невід'ємна частина іміджу, дуже люблять крісло-солярій, де засмагають лише руки, обличчя та зони декольте, при цьому під час сеансу крісло може працювати в режимі масажу.

Є і економний варіант — солярій secondhand, який експлуатувався десь в Європі (до Києва більшість старих соляріїв привозять з Німеччини). Правда, його обслуговування може обійтися дорожче, адже лампи вартістю 10-15 дол. за штуку перегорають у кілька разів частіше.

Як свідчить практика, логічним продовженням бізнесу є облаштування невеликої студії засмаги приблизно на три-чотири солярії різної модифікації (вертикальні і горизонтальні) і різної потужності.

Три солярії останніх моделей провідної європейської фірми обійдуться приблизно в 50 тис. дол., якщо купувати їх у одного постачальника зі знижками.

Бізнес-ідея для інноваторів: встановлення кріосауни

Кріосауна – новий продукт на ринку України, з яким ознайомлені не всі споживачі. Це капсула, яку наповнюють сумішшю азоту і повітря. Щойно клієнт заходить у неї, температура знижується до 150 градусів. Процедура триває не більше хвилини. За цей час в організмі людини включаються захисні функції імунітету, які віддають додаткові сили пошкодженим клітинам організму. Для встановлення апарата достатньо приміщення площею 6-10 кв. м. Можна встановлювати не лише в салонах краси, але і в торговельних центрах, перевагою яких є висока прохідність.

Вартість апарата залежить від виробника. Приміром, кріосауна польського виробництва обійдеться в 30-40 тис. дол. Необхідною складовою роботи кріосауни є азот, який можна купити в спеціалізованих фірмах. Його витрата становить 1 л на 1 процедуру, а собівартість — 10 грн/л. Щодо технічних характеристик, то апарат витримує навантаження до 100 процедур на день. А середньоринкова вартість однієї процедури становить 240 грн.

Для роботи з кріосауною вам знадобиться працівник, який володіє азами медицини, або досвідчена медсестра.

Якщо у вас недостатньо коштів для купівлі кріосауни, зверніть увагу на фітосауну, яка коштує близько 5 тис. дол. і окупається за 3-4 місяці.

Бізнес-ідея: косметологічна діагностика

Суть бізнес-ідеї полягає в тому, щоб за 30-40 хв. провести комплексну діагностику шкіри і волосся клієнта на спеціальному обладнанні, зокрема із застосуванням збільшувальних лінз, і обробки результатів комп'ютерною програмою.

Окупність обладнання. Вартість укомплектованого апарата для діагностики шкіри і волосся становить від 3 тис. дол., з яких:

 • камера з тримачем — 740 дол.;
 • вимірювач вологості шкіри — 120 дол.;
 • програмне забезпечення — 780 дол.;
 • набір лінз (5 шт.) — 1500 дол.;
 • таблетки для визначення жирності шкіри — (10 штук в 1 упаковці, які розраховані на 5 досліджень) 2 долари.

Середня вартість процедури в Києві становить 30 дол. За 12 процедур на день, враховуючи заробітну плату косметолога від 400 дол. на місяць і орендну плату в таких самих розмірах, апарат окупиться після 1 місяця роботи. Практика ведення такого бізнесу свідчить про розмір місячного прибутку в 4 тис. дол.

Додатковим прибутком може стати продаж лікувальної косметики і БАД, що покращують стан шкіри, волосся і нігтів, яку ви будете купувати за оптовими цінами, а продавати — за роздрібними.

Бізнес-ідея: мобільний салон краси

Клієнти найчастіше бажають отримувати послуги у себе вдома, при цьому замовляючи відразу комплекс послуг як собі, так і близьким. Особливо це актуально, якщо йдеться про підготовку до весілля або до інших масових заходів.

Початкові витрати в цьому бізнесі дорівнюють вартості створення сайту. Враховуючи, що за функціоналом це сайт-візитка, то ціна коливається в межах від 200 до 1000 дол. залежно від дизайну. Відзначимо також іншу перевагу бізнесу — відсутність обов'язкових довідок від СЕС.

Найбільш популярним сервісом мобільного салону краси є послуга нарощування нігтів. Нігтьовим сервісом активно користуються представники як у преміум (нарощування нігтів гелем — 800 грн), так і в середньоціновому сегменті (нарощування нігтів гелем — 200 грн).

Розподіл доходу між власником салону і майстром відбувається за схемою 80% /20% від вартості кожної послуги. Щоб мобільний салон можна було назвати успішним, в ньому мають працювати близько 10 майстрів, кожен з них повинен виконувати близько 10 замовлень на місяць.

Якщо розглядати послуги мобільного салону за прибутковістю, то перше місце в рейтингу посідає весільний макіяж. Як свідчить практика, ця послуга приносить компанії близько 40% доходу; друге місце — стрижка та укладка (30% від доходу).

Нюанс: керівник бізнесу повинен вживати превентивних заходів, щоб клієнти не працювали з майстрами салону напряму.

Деякі підприємці також прописують мінімальну вартість одного замовлення, щоб виїзд майстра окупився. Як маркетингову стратегію залучення клієнтів можна також використовувати знижки на послуги нових, менш досвідчених майстрів. Великою популярністю користуються подарункові сертифікати.

Бізнес-ідея: флоатинг (центр релаксації)

Флоатинг — процедура відновлення життєвих сил людського організму. Здійснюється вона в спеціальній флоат-камері, в якій людина плаває на поверхні води і, завдяки відсутності впливу зовнішніх стимулів, таких як звук, світло, гравітація, теплові і тактильні відчуття, досить швидко і повністю розслабляється. У сфері надання такого виду послуг майже відсутня конкуренція. Найбільш доцільно встановлювати флоат-камери в салонах краси, медичних центрах, аквапарках, готелях, санаторіях, торговельних та фітнес-центрах.

Вартість однієї флоат-камери — від 30 тис. Також потрібно придбати розчини й додаткові апарати для проведення процедур. Все це можна замовити у спеціалізованих фірмах.

За середнього завантаження у 4-6 клієнтів на день вкладення в бізнес окупляться приблизно за півроку.

За наявності достатнього стартового капіталу можна найняти одного або декількох масажистів, які зможуть, за бажанням клієнта, надати наступні, найбільш затребувані, види масажу: боді-масаж, тайську та інші варіанти розслаблювальних процедур. З розвитком бізнесу його можна розширити, запровадити низку додаткових послуг, орендувати більше приміщення.

Бізнес-ідея: нарощування волосся

Нарощування волосся в салоні, як правило, коштує досить дорого і доступно не всім. Причому чимала частка цієї суми — престижність закладу. Але, по суті, бізнес з нарощування волосся не потребує величезного стартового капіталу. Навіть на оренді кабінету попервах можна економити, приймаючи клієнтів у себе вдома. Для цього потрібно володіти двома основними методами нарощування волосся — гарячим і холодним:

 • холодний метод передбачає використання спеціальних мікрокапсул, які «склеюють» рідне волосся з донорським. Такий метод менш поширений на відміну від гарячого через його трудомісткість;
 • більш дорогим, а тому і більш популярним серед жінок-майстрів з нарощування волосся, є гарячий метод. Така технологія припускає приклеювання пасма волосся поряд з коренем лише за кілька секунд за допомоги термощипців і капсул. Під час термовпливу кератин розігрівають до потрібної температури і з'єднує донорське та клієнтське волосся.

У салоні така робота коштує не менше 2 тис. грн, а ви можете запропонувати свої послуги клієнтам за 1-1,5 тис. грн. Щодо методів плати, то їх щонайменше два:

 • брати за роботу певну суму залежно від довжини волосся;
 • зробити націнку на кожну прядку в розмірі 15-20 грн.

У випадку, якщо ви вирішили купити вже наявний салон краси загальною площею 70 кв. м з усім необхідним устаткуванням, будьте готові заплатити від 50 тис. дол.


Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Швидкий пошук

Горячие предложения

UniGroup

Кредит під 1,5% на місяць. Під авто, квартиру, будинок, нежитлове приміщення

Кредит: 30 000 - 15 000 000 грн.

Термін: від 1 місяця до 10 років

Без виписки і перереєстрації

Київ, Київська область, Одеса, Харків, Дніпро, Львів, Полтава, Житомир, Івано-Франківськ

Агропросперіс Банк

Вигідні депозити

Депозит "Класичний+"

Cтавка – 10% річних у гривні

+0,25% при сумі від 100 000 грн.

Термін – 12 місяців

Виплата відсотків – в кінці строку

Мінімальна сума вкладу – 15 000 грн.

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Ocean

Великі кредити на ваші мрії

Кредити по банківським умовам, тільки швидше

Сума / сумма: до 200 000 грн.

Строк / срок: до 36 м.

Ставка від 29,99% річних

Комісія від 1,99% в місяць від суми кредиту

Ефективна ставка від 66%