Пошиття одягу, взуття та аксесуарів: весняні бізнес-ідеї 28.02.2013

Prosto навесні оновлюється не лише природа, але й гардероб більшості населення, як жінок, так і чоловіків. Опис традиційних і новаторських найбільш перспективних бізнес-ідей для МСБ у сфері пошиття одягу/аксесуарів пропонує Prostobiz.ua // 28.02.2013

Класичне ательє як бізнес-стартап: витрати і нюанси

Сьогодні майстерні з пошиття одягу умовно діляться на дві категорії. Перші роблять ставку на заможних клієнтів і орієнтовані лише на пошиття одягу на замовлення і лише у вільний час займаються припасуванням речей. Другі — орієнтовані в основному на підгінку речей на фігуру, їхніми потенційними клієнтами є люди зі статком нижче середнього.

Як показує практика, починати бізнес з відкриття майстерні з пошиття одягу дуже ризиковано, оскільки більшість клієнтів віддають перевагу відомим брендам. Та й початкові інвестиції такого ательє становлять близько 800 тис. грн, які окупаються протягом двох-трьох років. Адже крім основних статей витрат потрібно оплачувати роботу досвідчених швачок-закрійниць (заробітна плата від 7 тис. грн), оренду приміщення в центральній частині міста (120-150 грн за 1 кв. м), маркетингову кампанію. Цінова політика в обох сегментах також відрізняється.

Отже, щоб відкрити своє невелике ательє, орієнтоване на припасування речей на фігуру, де працює два конструктора-закрійника і один менеджер із замовлень, слід інвестувати від 80 тис. грн. На ці гроші можна успішно розвивати бізнес в спальному районі. Головне, щоб офіс був не тільки на видноті, але й поблизу великих точок продажу недорогого одягу (речовий ринок, наприклад). У цьому випадку достатньо орендувати МАФ. Попервах велика площа не потрібна, вистачить 7-10 кв. м.

Розмір початкових капіталовкладень в ательє для середнього класу

Стаття витрат

Сума, грн

Оформлення ПП

1500

Оренда торговельної точки (МАФ у спальному районі)

4000

Швацькі машини промислового типу (2 шт., YAMATA FY 5565)

5200

Установка волого-теплового оброблення

5000

Меблі (2 стола, стільці, невеликий диван, роздягальня)

3000

Витратні матеріали (прасувальна дошка, ножиці, нитки, лінійки тощо)

2000

Заробітна плата швачки (2)

від 4000

РАЗОМ:

27700

Нюанс за вибору обладнання: найкраще купити старе, адже за кризи закрилося багато ательє, і вони продають техніку. Звертайте увагу, скільки часу і в якому режимі працювали на устаткуванні. Не варто купувати машини, які багато працювали у великому швейному цеху. Співвідношення ціни і якості найбільш оптимальне у японських виробників.

Вартість послуг у таких майстернях на початку 2013 року така:

 • підшити штани — від 40 грн;
 • пошити штани — від 255 грн;
 • вкоротити спідницю — 40-60 грн (залежно від крою);
 • пошити спідницю — не менше 100 грн;
 • пошиття сукні — від 250 грн.

За вдалого збігу обставин така майстерня може приносити в день від 1000 грн. Особливість ательє — відсутність сезонних спадів. Влітку клієнти переважно ушивають речі, а взимку — розшивають.

Також зауважте, що в ательє щодо припасування речей звертаються клієнти переважно з нестандартними фігурами, тому працювати зі стандартними лекалами не завжди вдасться.

Є кілька секретів швацького бізнесу, які зможуть підвищити рівень конкурентоспроможності закладу:

 • найняті вами закрійниці можуть працювати вдома. Це довше для клієнта, але так ви зекономите на обладнанні та оренді приміщення;
 • слід відокремити групу постійних клієнтів, які полюбляють припасування, так званих ключових замовників. Варто їх заохочувати, приміром, безкоштовною краваткою або паском.

Якщо на наступних етапах розвитку бізнесу ви захочете перекваліфікуватися саме на пошиття одягу, то перші кілька місяців роботи ательє краще присвятити налагодженню технологій. Прийняті на роботу кравці і закрійники шитимуть речі для демонстраційної колекції. У ній мають бути речі різних стилів. Найпростіший асортимент — пальто, вечірнє плаття, кілька спідниць і блузок.

Надалі враховуйте, що на розкрій іде в середньому півдня, на пошиття — від одного до трьох тижнів. Стандартний термін виготовлення костюма — два тижні. Гранично стислий термін — три-чотири дні. За терміновість ательє бере подвійну плату. Обслуговування кожного клієнта триває від 20 хвилин (повторний візит) до 1-2 годин (перший візит). Середня вартість розкрою та пошиття піджака і спідниці в Києві — 800-1000 грн.

Наостанок хочу наголосити на тому, чого не варто робити, засновуючи швацьку майстерню. Не робіть серйозну ставку на зовнішню рекламу: власники ательє стверджують, що ефективність зовнішньої реклами таких закладів близька до нуля. Якщо ательє працює в низькому або середньому ціновому сегменті, найбільше, що можна зробити щодо реклами — домовитися з найближчими кафе, ресторанами, а також оптовими торговцями одягом про роздавання візиток і подарункових сертифікатів.

Інтернет-ательє: базові нюанси

Методика роботи зручна і проста для клієнта: щоб оформити замовлення, необхідно зробити виміри себе або родича, дитини, ввести в проформу інтерфейсу отримані результати і вибрати характеристики бажаного вбрання — тканину, колір, фасон, вид коміра, манжет, кількість кишень, ґудзики, нашивки. Варто розробити програму, яка б візуалізувала приблизний вид майбутнього одягу.

Після передоплати картою через певний термін ви приходите за адресою замовника з майже готовим вбранням і підганяєте його на фігуру. Отримуєте готівкою або на рахунок залишок суми і після припасування за день-два вручаєте одяг замовнику.

Крім того, необхідно дати замовнику можливість відразу через сайт викликати закрійника для вимірів додому (за додаткову плату).

Власник такого бізнесу економить на оренді приміщення, оплаті комунальних платежів, сплативши натомість за створення інтернет-порталу та програмне забезпечення, яке дозволяє клієнтам приміряти одяг онлайн.

Пропонуємо читачам ознайомитися з основними статтями витрат на створення й розкручування інтернет-порталу. За даними компанії «Простобанк Консалтинг» станом на 26 лютого 2013 року:

Стаття витрат

Вартість, грн

Періодичність оплати

Розробка сайту інтернет-магазину

1000-6000

одноразово

Доменне і’мя:

UA

332

щомісяця

COM.UA

63

IN.UA

49

BIZ

102

COM

106

INFO

102

ORG

102

Хостинг

30-400

щомісяця

Розкручування

5000-8000

щомісяця

Спочатку слід спеціалізуватися на виконанні нескладних замовлень (класичні фасони чоловічого та жіночого одягу). Попервах цільовою аудиторією власники інтернет-ательє бачать середній клас, офісних працівників, а також людей із нестандартними розмірами.

Додатково до пошиття портал може підробляти як інтернет-магазин і пропонувати клієнтам придбати краватки, шкарпетки, запонки або подарунки: книжки, косметику, біжутерію, квіти (одяг часто підганяють перед святами, на які потрібні подарунки).

Як свідчить практика, залежно від амбіцій власника і маркетингових витрат старт такого проекту обійдеться від 50 до 100 тис. грн. На ці кошти можна найняти декількох фахівців з пошиття одягу, купити необхідне обладнання та оплатити ПЗ, що дозволяє клієнтам конструювати моделі одягу онлайн.

Однак стартап можна значно здешевити, віддавши пошиття одягу на аутсорсинг. Можна співпрацювати з фабриками, невеликими ательє за давальницькою схемою.

Виробництво взуття для жінок за кермом

Якщо ви вже маєте досвід пошиття взуття, пропонуємо урізноманітнити асортимент товару, розробивши і прорекламувавши виготовлення взуття, яке допоможе жінкам їздити безпечніше, залишаючись при цьому стильною.

Багато жінок змушені відмовлятися від вишуканого взуття, якщо вони перебувають за кермом (а зручне взуття на шнурівці нелегко зняти в авто або в передпокої, щоб взути щось гарне). Любителі високих підборів ризикують спровокувати аварійну ситуацію на дорозі. Тому жіноче взуття для кермування повинно мати наступні характеристики:

 • виконані з натуральних матеріалів (шкіра, льон, залежно від сезону);
 • антиковзні підошви, щоб добре тримати ноги на педалі;
 • гнучкі підошви, щоб краще відчувати педаль;
 • на липучках замість шнурівки, щоб легко і швидко знімати (для заміни на зимові чоботи або на елегантне взуття).
 • непогано також оснастити автовзуття світловідбивним матеріалом, щоб його власниці могли безпечно вийти з автомобіля в нічний час.

Звісно, скептики скажуть, що це взуття не практичне, і його легко замінити на кросівки або балетки. Але ми заперечимо: чохли для керма і коробки передач, вкриті метеликами і сердечками, теж не входять до групи товарів мusthave для жінки-автовласниці. А їх масово купують...

Висновок такий: не можна раціонально приступати до жінки за кермом, адже явище жінки за кермом уже є ірраціональним. Тому ідея стартапа з виготовлення взуття для авто власниць приречена на успіх. Головне — правильно пропіарити товар.

Велоспідниця, велокапрі, веложилет та інше веложиття

Як додаткову ідею для вашого ательє пропонуємо пошиття жіночого гардероба, яке допоможе залишатися стильними, коли вони здійснюють велопрогулянку.

Такий одяг вже існує, і в спеціалізованих магазинах туристичного спорядження та одягу ви побачите, як він виглядає (ось приклад: велоспідниця, велокапрі, жіноча веломайка і навіть велотруси з дорослим памперсом для учасників змагань), але роблять його лише за кордоном, тому ціни нижче 40-50 доларів за цей товар в Україні важко знайти.

Якщо б ви продавали такі речі за 160-200 грн, попит у мегаполісах, повірте, був би величезний. Ним би відразу зацікавилися продавці спорядження сусідніх країн.

Одяг повинен мати наступні характеристики:

 • з великою кількістю доступних кишень (ззаду), як внутрішніх, так і зовнішніх;
 • виконаний з натуральних тканин (ситець, батист, льон, бязь, фланель, сатин, шовк);
 • тканини повинні добре розтягуватися і не створювати зайвих зборок і воланів;
 • мати світловідбивачі;
 • частина велоодягу повинна містити вовну для переміщень за температури 10-15 градусів.

Цікаво, що вперше, саме в Америці, такий одяг придумав чоловік. І чого лише не вигадають чоловіки, щоб пересадити жінок з авто на велосипеди!


Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Швидкий пошук

Горячие предложения

UniGroup

Кредит під 1,5% на місяць. Під авто, квартиру, будинок, нежитлове приміщення

Кредит: 30 000 - 15 000 000 грн.

Термін: від 1 місяця до 10 років

Без виписки і перереєстрації

Київ, Київська область, Одеса, Харків, Дніпро, Львів, Полтава, Житомир, Івано-Франківськ

Агропросперіс Банк

Вигідні депозити

Депозит "Класичний+"

Cтавка – 10% річних у гривні

+0,25% при сумі від 100 000 грн.

Термін – 12 місяців

Виплата відсотків – в кінці строку

Мінімальна сума вкладу – 15 000 грн.

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Залоговые кредиты в Киеве и области

Кредит під заставу нерухомості, авто, спецтехніки, золота та ін.

від 18% річних. Рішення за 30 хвилин

Будь-яка кредитна історія

Без довідки про доходи та поручителів

Будь-які суми від 15 000 грн. і вище

До 85% від вартості застави