П'ять способів заробітку на інтернет-сайті

Сьогодні дедалі більше людей хочуть створити власний інтернет-проект, який забезпечить не тільки моральне задоволення і професійне зростання, але й дозволить отримати довгоочікувану матеріальну свободу. У цій статті я розповім про відомі мені способи заробітку на інтернет-сайтах і блогах. Сподіваюся, ця інформація допоможе вам заробити більше у Всесвітній павутині. // 23.02.2011

Звичайно, в одній статті дуже складно розповісти про всі можливі способи заробітку в Інтернеті, тим більше що багато залежить від самого проекту, його тематики і функціональності. Я розповім про універсальні способи монетизації, які підійдуть багатьом власникам сайтів і блогів.

Спосіб перший. Контекстна реклама

У статті «Скільки можна заробити на блозі за допомоги Google Adsense» я детально розповів про те, як почати заробляти за допомоги контекстної реклами Google, тому сьогодні не буду зупинятися на цьому способі збагачення. Наголошу тільки, що аналогічними системами контекстної реклами є також:

Усі системи працюють за одним принципом — гроші нараховуються за фактичні кліки на рекламні оголошення, які власник сайту (надалі — веб-майстер) розміщує на сайті. Розмір заробітку залежить від відвідуваності сайту та місця розташування рекламних блоків. Вимоги всіх перерахованих вище систем до сайтів наведено в Таблиці № 2.

Спосіб другий. Банерна реклама

Для великих інтернет-сайтів банерна реклама є чи не основним джерелом доходу. Продають або безпосередньо рекламодавцям, або через рекламні агентства. Оплата, як правило, здійснюється за безготівковим розрахунком за фактичні покази банерів. Щоб привернути увагу рекламних агенцій, які погодяться продавати на вашому сайті банерну рекламу, необхідно мати середньодобову відвідуваність 1000-2000 відвідувачів на день і бути СПД або юрособою з відкритим рахунком у банку.

Звичайно, для власників невеликих сайтів або блогів робота з агентствами не можлива, але, на щастя, є способи заробляти на банерах і без сторонніх організацій.

Насамперед організувати банеропокази можна за допомоги системи Google Adsense. За налаштування рекламного блока в системі треба вибрати «Показувати лише графічні оголошення», що автоматично призведе до показу банерів на вашому сайті. Правда, у більшості випадків оплата здійснюється не за покази банерів, а за фактичні кліки на них, тому заробіток багато в чому залежить від клікабельності самого банера. Я рекомендую використовувати у налаштуваннях відображення рекламних блоків спільний показ «графічних і текстових оголошень».

Оплату саме за покази банерів здійснює біржа банерної реклами Rotaban. Біржа платить 85% від вартості рекламної кампанії, яка проводитиметься на вашому сайті. Щоб стати учасником біржі, необхідно зареєструватися, додати свій сайт або блог до системи і розмістити код банерів на сайті. Якщо рекламодавця зацікавив ваш сайт, і він вибрав його для проведення рекламної кампанії, то автоматично на сайті почнеться крутитися банерна реклама, а ви будете заробляти на показах реклами. Вимоги всіх вищезгаданих систем до сайтів наведено в Таблиці № 2.

Спосіб третій. Тизерна реклама

Непоганим джерелом заробітку, особливо для розважальних сайтів, може стати тизерна реклама — невеликі графічні зображення, суміщені з текстом.

Така реклама містить більше інформації, ніж окремо графічний банер або текстове оголошення. Тизерна реклама добре привертає увагу відвідувачів, тож може мати хороші показники монетизації трафіку.

Існує безліч тизерных мереж під різні типи трафіку, я зверну вашу увагу на тизерні системи, які я дійсно тестував.

 • AdLabs MediaNet — універсальна тизерна мережа, яка підходить майже для будь-якого трафіку;
 • BodyClick і ТизерВох — тизерні мережі, які більше підходять для розважальних або жіночих сайтів.

Принцип роботи в кожній системі однаковий: після реєстрації в системі потрібно додати сайт і згенерувати коди рекламних блоків. Коли сайт пройде модерацію, можна розміщувати тизерні блоки. Рекомендую постійно експериментувати з розміщенням блоків, щоб знайти найбільш ефективні місця. Вимоги всіх перерахованих вище систем до сайтів наведено в Таблиці № 2.

Спосіб четвертий. Продаж посилань

Із зростанням популярності пошукових систем активно росте і розвивається такий напрямок, як пошукова оптимізація, тобто комплекс заходів, спрямованих на поліпшення позицій конкретного сайту у видаванні пошукових систем. Невід'ємною частиною пошукового просування є купівля посилань з інших сайтів на свій сайт. Посилання можна купувати, зв'язуючись з кожним конкретним сайтом, а можна скористатися послугами бірж посилань, які почали активно з'являтися останнім часом.

Будучи хорошим помічником для оптимізаторів, біржі одночасно є чудовим способом заробітку для власників сайтів. Багато веб-майстрів заробляють непогані гроші, саме продаючи посилання зі своїх сайтів.

Заробіток на біржах посилань залежить від таких показників сайту, які добре знайомі людям, що цікавляться темою:

 • ТІЦ і PR сайту;
 • кількість сторінок в індексі Яндекса і Гугла;
 • наявність сайту в DMOZ і Яндекс-каталозі;
 • кількість зовнішніх посилань зі сторінок сайту;
 • тематика сайту.

Чим кращі ці показники у вашого сайту, тим більше можна на ньому заробити.

Посилання можна продавати «назавжди», тобто посилання повинні розміщуватися на весь час функціонування сайту, або на певний час, з оплатою за фактичний період розміщення.

Донедавна другий спосіб продажу посилань був дуже популярний серед власників сайтів. Здійснювався він, як правило, через біржу посилань Sape в автоматичному режимі. Для цього потрібно зареєструватися в системі, пройти модерацію і встановити спеціальний код на сторінках свого сайту. З часом на сайті почнуть з'являтися посилання на інші сайти, а на вашому рахунку в системі накопичуватимуться гроші.

Утім з урахуванням того, що пошукові системи (особливо Яндекс) оголосили справжню війну таким купівельним автоматичним посиланнями, на ринку з'явилися біржі, які пропонують купувати «довічні посилання», які встановлюють власники сайтів в ручному режимі.

Серед веб-майстрів сьогодні найбільшу популярність здобули такі біржі «довічних посилань»:

 • GoGetlinks — вартість посилання залежить від рівня ТІЦ сайту. Можна розміщувати контекстні посилання, нотатки або посилання-картинки. Мінімальна вартість одного посилання — від 2 дол. Можна самостійно відправляти до 200 пропозицій щодо розміщення посилань на місяць;
 • GoGoodlinks — біржа від творців Gogetlinks. Дизайн і правила роботи в системі такі ж, як у GoGetlinks, проте вартість посилання залежить від розміру PR сайту і внутрішніх сторінок. Мінімальна вартість посилання — від 5 дол.;
 • Rotapost — біржа посилань винятково для блогерів. Вартість посилань встановлюється в рублях. Мінімальна вартість — від 25 руб. Можна надсилати пропозиції рекламодавцям самостійно. Вимоги всіх перерахованих вище систем до сайтів можна дізнатися з Таблиці № 2.

Спосіб п'ятий. Розміщення статей

Ще одним способом заробітку на сайті може бути платне розміщення статей, у яких максимально звичайно розставлені посилання на інші сайти. Лідером на ринку розміщення платних статей сьогодні є біржа статей Miralinks. Щоб стати учасником системи, потрібно зареєструватися і відправити на модерацію сайт, на якому розміщуватимуться статті. Вартість розміщення залежить від рівня ТІЦ сайту, тому бажано додати сайти, які мають ТІЦ 30 і вище. Вимоги системи до сайтів дивіться в Таблиці № 2.

Як отримувати зароблені гроші

Майже всі описані вище системи дозволяють виводити гроші через систему Webmoney (див. Таблицю №1). Винятком є система Google Adsense, яка надсилає іменні чеки поштою. Більше дізнатися про механізм отримання грошей через Вебмані, а також про те, як розготівкувати чек Google в Україні, можна в наступних статтях:

Упевнений, що з перелічених способів заробітку на сайті або блозі ви зможете вибрати для себе найбільш придатні варіанти монетизації. Бажаю всім гарних заробітків і фінансової незалежності!

Якщо виникнуть питання або доповнення, запитуйте і пишіть у коментарях.

Таблиця 1. Способи заробітку на сайті і виведення зароблених грошей

Способи заробітку

Формат заробітку

Мінімальна сума для виведення з системи

Періодичність виплати

Механізм виведення грошей із системи

1

Google Adsense 

Контекстна і банерна реклама

100 дол. або 70 євро

1 раз на місяць

Іменний чек поштою

2

Рекламна мережа Яндекса  (через ЦОП Profit-partner.ru)

Контекстна реклама

Без обмежень

1 раз на місяць

Безготівковий розрахунок, Яндекс Гроші, Вебмані, Приват 24

3

Бігун 

Контекстна реклама

1200 руб.

За запитом, після досягнення мінімальної суми

Вебмані

4

Rotaban 

Контекстна і банерна реклама

100 руб.

2 рази на місяць

Вебмані

5

AdLabs MediaNet 

Тизерна реклама

260 руб.

2 рази на місяць

Вебмані

6

BodyClick 

Тизерна, контекстна і банерна реклама

100 руб.

1 раз на тиждень (четвер)

Вебмані

7

Тизер Box 

Тизерна реклама

100 руб.

1 раз на тиждень (четвер)

Вебмані

8

GoGetlinks 

Продаж посилань

Будь-яка сума після трьох місяців роботи з біржею

Понеділок, середа, п’ятниця

Вебмані

9

GoGoodlinks 

Продаж посилань

Будь-яка сума після трьох місяців роботи з біржею

Понеділок, середа, п’ятниця

Вебмані

10

Sape 

Продаж посилань

Без обмежень

По запитом, перша виплата здійснюється із затримкою у 7 днів, наступні — упродовж доби

Вебмані

11

Rotapost 

Продаж посилань і розміщення статей

100 руб

2 рази на місяць

Вебмані

12

Miralinks 

Розміщення статей

Будь-яка сума після трьох місяців роботи з біржею

У будь-який час, за запитом

Вебмані

За даними компанії «Простобанк Консалтинг»

Таблиця 2. Правила прийому сайтів до систем заробітку на сайтах

Системи

Витяги з правил прийому сайтів в системи

Google Adsense 

 • Сайти, на яких виконується показ об’яв Google, мають бути простими в навігації. Сайти не повинні змінювати налаштовування користувачів, перенаправляти користувачів на небажані сайти, запускати завантаження файлів, а також мати випливні вікна, що утруднюють навігацію.

Рекламна мережа Яндекса 

(ЦОП Profit-partner.ru)

 • Щоденна аудиторія — більше 300 людей не менше місяця.
 • Сайт розташований на платному хостингу або на безкоштовному хостингу narod.ru.
 • До моменту подання заявки сайт працює не менше 1 місяця.

Бігун 

 • Розміщення на комерційному хостингу. Веб-ресурси, що розташовані на «безкоштовному» хостингу, беруть до розгляду, якщо стабільна відвідуваність складає більше 300 унікальних відвідувачів на добу.
 • Російська мова. Розміщення контекстних об’яв на сторінках з контентом іншими мовами не допускається.
 • Відповідність контенту законодавству РФ.
 • Адекватний контент. Не допускається наявність невиправданої кількості ключових слів, що часто повторюються і/або не відповідають змісту сторінки в тексті самої сторінки і/або в її коді.
 • Не допускається використання спеціальних програм та інших засобів, що ініціюють без дозволу відвідувача.
 • Наявність статистики відвідуваності. Облік відвідуваності має вестися з моменту підключення сайту до партнерської програми. Обробка статистики може здійснюватися за допомоги зовнішнього лічильника або внутрішнього аналізатора логів.

Rotaban 

 • Сайт має бути російськомовним.
 • Сайт не повинен порушувати чинне законодавство РФ.
 • Сайт має бути повністю працездатним, з унікальним контентом.
 • У сайту має бути відвідуваність не менше 50 людей на день. З меншою відвідуваністю сайт не буде видно в нашому каталозі.
 • Ми не приймаємо сайти з «дорослим» конвентом.
 • Ми не приймаємо сайти на сервісах: narod.ru, wordpress.com, livejournal.com, liveinternet.ru

AdLabs MediaNet 

 • Російськомовні та україномовні сайти з відвідуваністю більше 100 людей на день за статистикою за останній місяць перед датою подання заявки на участь в системі.
 • Розміщені на платному хостингу.
 • Ті, хто бере участь хоча б в одній публічній системі статистики (Rambler Top100, Liveinternet, Top.Mail.ru та ін.), або ті, хто готовий надати дані про свою відвідуваність за внутрішніми статистичними системам.

BodyClick 

 • Приймають лише російськомовні сайти.
 • На сайті має бути щонайменше 50 хостів за добу.
 • НЕ приймають сайти на безкоштовному хостингу.
 • НЕ приймають сайти про заробітки в мережі, різноманітні накручування та штучні відвідування.
 • НЕ приймають сайти з вірусами.
 • НЕ приймають сайти без статистики та відвідуваності.

Тизер Box 

 • Приймають лише російськомовні сайти.
 • На сайті має бути щонайменше 50 хостів на добу.
 • НЕ приймають сайти на безкоштовному хостингу.
 • НЕ приймають сайти про заробітки в мережі, різноманітні накручування та штучні відвідуваності.
 • НЕ приймають сайти з вірусами..
 • НЕ приймають сайти без статистики та відвідуваності.

GoGetlinks 

 • Майданчик має бути присутнім в індексі Яндекса. В індексі має бути присутня достатня частка сторінок сайту, але не менше 80-100 сторінок.
 • Сайт повинен мати ТІЦ від 10.

Сайти-сателіти, зроблені тільки з метою заробітку на посиланнях, мають дуже мало шансів потрапити до системи. Це пов'язано з високими ризиками випадання окремих сторінок або всього сайту з індексу.

Сайти, які значною мірою містять не унікальний контент (наприклад, законів будь-якої країни, офіційних технічних регламентів тощо), не беруть участі в Gogetlinks. Це, як і в попередньому випадку, пов'язано з високими ризиками випадання окремих сторінок або всього сайту з індексу.

Кількість посилань на внутрішніх сторінках сайту, поставлених через системи автопродажу посилань (sape тощо), не повинна перевищувати 3 посилань на сторінці, а на головній сторінці — 5 посилань.

 • Присутність сайту в каталогах Яндекса і DMOZ — великий плюс.
 • У Gogetlinks не беруть участі сайти, що суперечать законам Росії, а також нормам суспільної моралі (порно, злами сайтів тощо).
 • Сайт не має розміщатися на безкоштовному домені третього рівня.
 • Сайти, вік яких менше шести місяців, мають невисокі шанси потрапити в систему.

Сайт не повинен бути колективним блогом з більш ніж 3 авторами або надавати користувачам можливість вільної реєстрації блогів.

 • Сайти, що є форумами, не беруть участі в системі.

До системи приймають лише ті сайти, розміщення оглядів на яких відбувається власниками сайту або іншими особами з дозволу власників сайту. При цьому у другому випадку власник сайту має знати і схвалити факт того, що огляди розміщуються назавжди. Порушення цього пункту правил може призвести до вилучення з сайту системи і блокування облікового запису будь-коли.

 • Сайт не має містити поп-ап і клік-андер.

GoGoodlinks 

Майданчик має бути в індексі Google. В індексі повинна бути присутня достатня частка сторінок сайту, але не менш 70-100.

 • Сайт повинен мати Page Rank головної сторінки 1 або більше.

Сайти-сателіти, зроблені лише з метою заробітку на посиланнях, мають дуже мало шансів потрапити в систему. Це пов'язано з високими ризиками випадання окремих сторінок або всього сайту з індексу.

Сайти, які здебільшого містять неунікальний контент (наприклад, закони будь-якої країни, офіційні технічні регламенти тощо), не беруть участі в Getgoodlinks. Це, як і в попередньому випадку, пов'язано з високими ризиками випадання окремих сторінок або всього сайту з індексу.

Кількість посилань на внутрішніх сторінках сайту, поставлених через системи автопродажу посилань (sape тощо), не повинна перевищувати 3 посилань на сторінці, а на головній сторінці — 5 посилань.

 • Присутність сайту в каталогах Яндекса і DMOZ — великий плюс.

У Getgoodlinks не беруть участі сайти, що суперечать законам Росії, а також нормам суспільної моралі (порно, зломи сайтів тощо).

 • Сайт не повинен розміщуватися на безкоштовному домені третього рівня.

Сайти, вік яких менше шести місяців, мають невисокі шанси потрапити в систему.

Сайт не повинен бути колективним блогом з більш ніж 3 авторами або надавати користувачам можливість вільної реєстрації блогів.

В систему приймають тільки ті сайти, розміщення оглядів на яких відбувається власниками сайту або іншими особами з дозволу власників сайту. Порушення цього пункту правил може призвести до виключення з сайту системи будь-коли.

Sape 

 • Зміст і тематика сайту відповідає вимогам чинного законодавства.
 • Зміст і тематика сайту не дискримінує людей за статтю, національністю, віросповіданню, соціальним статусом і майновим рівнем.
 • Ваш сайт проідексований пошуковою системою Яндекс.
 • Ваш сайт не має бути автоматично сгенерованим і призначатися лише для пошукових роботів та продажу посилань, а також його наповнення не повинно містити генеренний або спарсенний контент, рсс-новини та ін.
 • Сайт не має бути «дзеркалом» другого сайту і його PR не повинен бути «склеєним».
 • Сайт не повинен розташовуватися «під фільтром» Яндекса.

Rotapost 

 • Сайт має бути російськомовним.
 • Сайт не повинен порушувати чинне законодавство РФ.
 • Сайт має бути повністю працездатним з унікальним контентом.
 • На сайті має бути відвідуваність не менше 50 людей на день. З меншою відвідуваністю сайт не буде видно у нашому каталозі.
 • Не приймають сайти з «дорослм» конвентом.
 • Не приймають сайти на сервісах: narod.ru, wordpress.com, livejournal.com, liveinternet.ru

Miralinks 

До системи не приймаються сайти:

 • Ті, хто розміщує продажні посилання.
 • Сайти без аудиторії та зі слабкими характеристиками пошукових систем.
 • Сайти, що порушують закони РФ, України, а також норми мережевого етикету.

Швидкий пошук
Кумедне відео