Найкращі маркетингові бізнес-ідеї для книжкової торгівлі 10.10.2013

Prosto книготоргівля в реальних точках продажів потребує термінової революційної реорганізації. Бізнес-ідеї клієнтоорієнтированого вдосконалення продажів книг – ідеї не просто дешеві, а взагалі нічого не варті, але при цьому генеруючі пристойне зростання прибутку – пропонує Prostobiz.ua // 10.10.2013

Первинне розташування товару за цінами

Зараз у книжкових магазинах будь-якого розміру первинним розподілом книг є жанрово-тематичний поділ торгового залу: художня література, нехудожня, дитяча і так далі. Вторинним і третинним мерчандайзингом є теж тематичний поділ, тільки на більш вузькі підрозділи: фантастика, історичний роман, для малюків, для підлітків тощо. І тільки на четвертому-п'ятому етапі набуває чинності алфавітне розміщення за прізвищами авторів - та й воно діє зазвичай лише для художньої літератури.

Все це зручно для тих, хто знає, за чим прийшов. Але відмінність книжкового магазину в тому, що 90% покупців цього не знають! Маса покупців заходить по книжку в подарунок або для власного дозвілля, не маючи ніякого початкового уявлення про бажаний жанрі і стилі: це може бути і класика, і автор ХХІ століття, і чия-небудь біографія, і мемуари, і навіть «наук-поп». Але, звісно, і ці покупці теж виходять з власних фінансових можливостей.

Підсумок такий: люди, у спробах знайти книгу поцікавіше, перелопачують на полицях десятки й сотні книг, дивлячись на ціни. Але переконуючись, що ціна зависока, шукають далі. І так – аж поки не знайдуть поєднання цікавої книги з «цікавою» ціною.

Зважаючи на це, має сенс в якості первинного розташування обрати саме ціну. Скажімо, мусять бути розділи торгового залу «книги до 20 гривень», «книги за 20-40 гривень» і так далі . Для невеликих магазинів знадобиться сім основних розділів залу – шість до ціни в 120 гривень (з «кроком» у двадцять гривень між кожним розділом), сьомий для всього, що дорожче. При великих обсягах залу й розміщенні в центрі міста можна використовувати дев'ять розділів – шість до 120 гривень (450 рублів), сьомий 120-160 гривень (450-600 рублів), восьмий 160-200 гривень (600-750 рублів), дев'ятий для книг і зібрань книг ціною від 200 гривень.

А ось вже далі – у вторинному, третинному розміщенні всередині даних цінових розділів – слід застосовувати звичайну розбивку: жанри, теми, підтеми, алфавіт і так далі.

Дана ідея застосовна як для реальної торгової точки, так і для інтернет-магазину: у вигляді вкрай необхідного діапазон-цінового пошукового фільтра.

І ще ідея: якщо ви не застосуєте дану схему, ставте під кожною книжкою ЦІННИК на полиці: як у продуктовому або одяговому магазині. Можете так і рекламуватися: ми економимо час покупця – у нас не потрібно шукати цінники на книзі, всі ціни видно відразу!

Поділ авторів-жінок і авторів-чоловіків

У гендерно-орієнтовану епоху доречним буде на фінальних етапах розміщення книг в магазині розподіляти на різні полиці абсолютно всю літературу з авторами-жінками та авторами-чоловіками. Робити це варто не лише, коли йдеться про сучасний «густо-жіночий» (любовний, сентиментальний, підлітково-дівочий) роман – а й якщо йдеться про класику, фантастику, вірші (й дитячі теж), науково-популярну книгу, історичну книгу.

Ця диференціація, насамперед, значно збільшить продажі літератури з авторами-жінками – за рахунок як чоловічої частини покупців, які завдяки такому розміщенню зацікавляться втіленням в тексти особливостей «загадкової жіночої душі», так і за рахунок покупців-жінок, які почнуть цікавитися не лише сучасними культовими авторами жіночої прози, але й Джейн Остін, Ольгою Форш, Вірою Павлової та багатьма іншими письменницями, поетками, сайєнс-вумен, педагогинямі.

Знову ж, інтернет-магазинам теж варто налагодити подібний «жіночо-авторський» і «чоловічо-авторський» пошуковий фільтр по всьому асортименту.

Книжковий магазин з авторами - тільки жінками

Найрадикальніший варіант попередньої ідеї – окремий магазин, в якому продаються книги тільки жіночого авторства. Висока відвідуваність і продажі – помітно вищі, ніж у найближчих конкурентів – такому магазинові забезпечені!

Заборона на наклеювання на книги штрих-кодів, магнітного захисту й надписування цін

Кожний книголюб скаже, що приклеювання цінників з кодами та магнітних захисних наклейок на книги є страхітливе варварство, яке страшенно псує книгу – й ця архаїчна практика абсолютно неприпустима при поважній до книг торгівлі.

Тільки Prostobiz.ua знає, як обійти це знущання над літературою. У книгах з далеко віддаленими від сторінкового блоку корінцями вздовж отвору (між корінцем і блоком) за допомогою спиці протягується щільна нитка (волосінь), нитка загинається зверху, прокладається вздовж згину одного з серединних розворотів – а внизу обидва кінці нитки припечатуються штрих-кодом, наклеєним, скажімо, на клапоть тканини (для ускладнення відклеювання). Непомітно для співробітників магазину відрізати і вийняти цю нитку практично неможливо. А книга при цьому не страждає від наклейок.

Для книг без такого корінцевого отвори нитка зі штрих-кодом-цінником й магнітом все-таки приклеюється міцноклеєвою наклейкою до заднього форзаца. Але не наклейкою з магнітним колом – а невеликою витонченою й літературоцентричною рекламою вашого магазину, красиво розташованою, скажімо, знизу форзаца. Продавець на касі після оплати книги може відрізати нитку з цінником одразу за краєм рекламної наклейки.

Крос-селінг «затишних товарів» в книжкових магазинах

У більшості книжкових товарів в якості допоміжного асортименту прийнято вживати лише канцтовари, пазли й дитячі настільні ігри. Дійсно, в храм літератури не поставиш будь споживчий «низький» товар, який може «образити» атмосферу крамниці.

Тим не менше, є тонко відібрані речі, які асоціюються із затишним книгочитанням – а відтак є цілком доречними у книжкових магазинах:

  • пледи, шалики, теплі шкарпетки;
  • недорогі настільні лампи;
  • чай, кава;
  • печиво;
  • сувенірні міні-пляшечки (0,1-0,2 л.) алкоголю.

Ось побачите – попит на ці товари, розташовані на виході із книгарні, буде набагато більше – ніж попит на них же у продуктових ритейлерів .


Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Швидкий пошук

Горячие предложения

UniGroup

Кредит під 1,5% на місяць. Під авто, квартиру, будинок, нежитлове приміщення

Кредит: 30 000 - 15 000 000 грн.

Термін: від 1 місяця до 10 років

Без виписки і перереєстрації

Київ, Київська область, Одеса, Харків, Дніпро, Львів, Полтава, Житомир, Івано-Франківськ

Агропросперіс Банк

Вигідні депозити

Депозит "Класичний+"

Cтавка – 10% річних у гривні

+0,25% при сумі від 100 000 грн.

Термін – 12 місяців

Виплата відсотків – в кінці строку

Мінімальна сума вкладу – 15 000 грн.

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Страхова компанія VUSO

КАСКО АНТИСТРЕС від VUSO

☑️Пакети: Базовий – покриття на Угон та ДТП за 1,99%, Стандарт - повне покриття, Преміум - повне КАСКО з преміум-опціями

☑️Технічна допомога в кожному пакеті

☑️Гарантія виплат до 7 днів

☑️Виплати без довідок з поліції та без візиту в страхову компанію

☑️Діє на території України та за кордоном