про твої фінанси

Набори й комплекти як бізнес-ідея: як заробити на багатотоварному крос-селінгу

Prosto на автоаптечки, а також на будь-які косметичні набори для дівчаток, ремонтні набори для хлопчиків, пікнікові набори для компаній поширюється готовність людей взяти красиво оформлений набір за подвійною (умовно кажучи) ціною - замість того, щоб шукати ті чи інші списки товарів самостійно. Але чи тільки на цих комплектах можна заробити? - запитує і відповідає Bankchart.com.ua.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Набір школяра - на ринку вже є, але реалізація поки дуже слабка
  2. Набір в пологовий будинок і після нього
  3. Набір початківця спортивного туриста

Всім автомобілістам відома можливість придбання готової аптечки для авто , укомплектованої в точній відповідності з відповідними нормативами і має до того ж зручну загальну сумку-футляр, іноді навіть з функціональними відділеннями, відсіками, кишеньками. Неважко здогадатися, що продається такий набір за ціною, що помітно перевищує роздрібні ціни товарів, що входять до його складу, не кажучи вже про закупівельні ціни. Проте, автомобілісти набувають саме такі набори - в мегаполісі мало кому прийде в голову з метою економії придбати окремо сумку-аптечку, заповнити її самостійно в декількох аптеках (в одній аптеці зазвичай не виявляється в наявності всього необхідного асортименту), а потім реєструвати комплектність «самозбірних» аптечок за невідомою процедурою.

На збірках і продажах яких ще комплектів стартапер може заробити - за рахунок істотного перевищення ціни набору над сумою цін його компонентів або, навпаки, за рахунок зменшення підсумкової роздрібної ціни над сумою окремих роздрібних цін, що викличе підвищений попит (а сума відпускних цін компонентів може і тут виявитися менше вашої відпускної ціни)? Пропонуємо три відповіді - три найбільш нагальних варіянти, за реалізацію яких мільйони городян скажуть підприємцям «спасибі»: в тому числі - «гаманцем».

Набір школяра - на ринку вже є, але реалізація поки дуже слабка

 «Набори першокласника» на сьогоднішній день вже з'явилися в продажу - але мають великий недолік. Поки обережно просуваються або економ-сегментні варіанти, за принципом «як би батькам не здалося дорого»: в картонній папці, з папером-пластиліном-фарбами-альбомом-зошитом-лінійкою. Або ж, навпаки, елітні набори хард-потреб - рюкзак, спортсумка, заповнений пенал - по 1000-2000 гривень і дорожче.

Поки аж ніяк немає повноцінних середньорівневих різноманітних наборів, в яких би дійсно входили всі основні повсюдно поширені дрібні потреби школяра (НЕ рюкзак і форма), при тому будь-якого класу (не тільки першого). Тобто і щоденник, і обкладинки для підручників і зошитів, і довідкові таблички, і спеціальні розплановані зошити для самостійно заповнюваних словників, і стакани-непролівашкі для малювання, і якісь бонусні товари для позакласного розвитку (для кожного віку і статі - різні) або для колошкільного побуту (скажемо, стильна парасолька). Не кажучи вже про міцну упаковку, що об'єднує все це зручно і підкреслено стильно і - неефемерну сумочку, рюкзак.

Звичайно, всю цю барвисту канцелярію часом приємно вибирати - і школяреві, і навіть батькам. Але не менш приємно зайнятому дорослому або родичу що шукає подарунок за хвилину купити гривень за 400 готовий красиво і міцно оформлений набір - навіть при розумінні того, що порізно все це коштувало б гривень 250. Високий вал продажів тут забезпечений.

Крім того, звернемо увагу збирачів дитячих наборів на те, що кому потрібні чешки - того ж майже завжди потрібно чорне трико і сумочка для обох елементів хореографічного облачення. Або де потрібні плавки або купальник - там же зазвичай потрібна шапочка для плавання, рушник (в ідеалі два: великий і малий), гребінець, шпильки для дівчаток, а то і цілий теплий халат. Іншими словами, не лінуйтеся вгадувати «одночасні потреби», складати єдині «ряди потреб» - адже багато споживачів в затовареному світі вже готові заплатити більше за мінімізацію шоппінгового пошуку при покупці довгих рядів товарів.

Є й більш простий крос-селінг: продаючи крейди, пам'ятайте, що вони бруднять руки і одяг, а вода на вулиці може бути далеко - і це означає ось що: привіт, вологі серветки! Для стартаперів розтлумачимо, що мається на увазі: крейда із закупівельною ціною 2 гривні + серветки із закупівельною ціною 2 гривні = ваш набір з відпускною ціною 8 гривень. Профіт!

Набір в пологовий будинок і після нього

Продовжуючи білядитячу тему, пропонуємо стартаперам помилуватися на нижченаведені списки, що видаються майбутнім мамам в пологових будинках Києва.

Чому б велику частину цих списків не продавати набором (особливо повним, якщо ви отримаєте ліцензію на продаж медикаментів), знову ж таки гривень за 400. Адже це позбавить масу людей від судомного оббігання превеликої маси торгових точок або багатогодинного пошуку та замовляння в масі інтернет-магазинів. А якщо ви ще й вкажете, що до набору докладено щось «безкоштовно» - скажімо, книга доктора Комаровського або диск з колисковими - і не забудете все красиво і стильно упакувати, то «набори до пологового будинку» будуть розлітатися як гарячі пиріжки. Зауважте попутно, що такий набір зручно дарувати вагітній, а окремі його елементи - в якості подарунка малодоречні.

До речі, навіть для любителів купувати окремо - я б радив аптечним пунктам, скажімо, затискачі для пуповини продавати неодмінно в комплекті з зеленкою і ватяними паличками (причина, думається, очевидна). Тут, знову ж таки, 2 гривні + 3 гривні + 5 гривень = ваш набір за 20-25 гривень: профіт!

Продавцям товарів для мам немовлят знову ж таки не варто забувати про крос-селінг - і не настільки примітивний, як прикріплення вологих серветок до підгузків (чому, для різноманітності, не "безкоштовного” рідкого мила?). Адже ціна великої пачки підгузників настільки велика, що в її маржі можна «приховати» масу додаткових прикріплених товарів, що подаються потім як безкоштовний бонус - рушники, брязкальця, прорізувачі.

Скажімо, хто купує крісло-гойдалку (шезлонг) для новонародженого, майже напевно має потребу в одноразових пелюшках - щоб в теплу пору класти в це крісло малюка без підгузника - і великі тризначні і чотиризначні ціни на крісла дозволяють закласти в вашу маржу не один десяток таких пелюшок. Як ви думаєте, чи будуть купувати таке ж крісло у конкурентів за 800 гривень або у вас за 850 гривень, але з 20-ма одноразовими пелюшками? Майже напевно стануть все більше купувати у вас - хоч ця кількість пелюшок розміру 40х60, зазвичай, і коштує в роздробі 50 гривень (а ви ще й купіть за відпускними цінами, дешевше).

Загальний принцип складального крос-селінгу, як бачите, простий: вгадані супутні потреби покупця будь-якої речі + радість від безкоштовного бонуса = двигун продажів в суспільстві споживання.

Набір початківця спортивного туриста

Поширена ситуація: дитина раптом хоче ходити в турпоходи, а спорядження вдома немає повністю або частково. Як подумаєш, скільки різноманітних речей і в скількох місцях треба вибрати і купити - стає недобре. У тій же ситуації іноді бувають і Турклуби, які здають потім спорядження учасникам своїх походів.

Чому б не складати і не продавати турспорядження наборами - різної комплектації і цінового рівня: так би мовити, якщо бувають «заповнені пенали», чому не бувають «полузаповненні рюкзаки». Тут вже, скоріше, через високі ціни деяких компонентів маркетинг буде полягати в зменшенні підсумкової роздрібної ціни порівняно з сумою цін складових. Проте, і тут буде доречно «безкоштовно» докладати ліхтарик, килимок, гігроскопічний пакет для документів або ножик-мультитул - трьох-чотиризначні ціни наметів, рюкзаків і спальників однозначно дозволять «ховати в складках» вашої маржі на ці товари цілі ряди додаткових предметів . А цілий набір «бонусів», повторимо в черговий раз, сприятиме зростанню ваших продажів навіть при ціновому програші найближчим конкурентам.

Зрозуміло, для цивілізованого туриста, авіапасажирів теж цілком доречно складати «набори мандрівника». Уявіть, якої популярності вони набудуть в якості подарунка!

Тут вибір елементів набору найширший - для пляжу, для екскурсій, для дороги, для дозвілля. І крім того, при складанні типів наборів особливо перспективно розробити в доповненні до звичайних комплектів і преміум-варіант, активні продажі якого обіцяють серйозні доходи.

І нехай буде вам прибуток!

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики