Міні-агробізнес: сім оригінальних виробничих ідей у сфері городництва 17.01.2013

Prosto вирощування квітів, зелені, овочів удома і на дачних ділянках стає дедалі популярним серед мешканців перенаселених міст. Некапіталомісткі способи заробітку на тяжінні громадян до любительського рослинництва шляхом виробництва незвичайних пристосувань для цього хобі пропонує Prostobiz.ua // 17.01.2013

Набір для вирощування… пива

Гарним та оригінальним подарунком як для елітних, так і для небагатих одержувачів може бути набір для вирощування інгредієнтів для пива. Йдеться про пластикову посудину розміром з велику каструлю-виварку, розділену на три рівні частини, до якої додають відповідну кількість ґрунту, насіння пшениці, ячменю і хмелю, посудина для поливу «пивного городу».

До набору додають інструкцію з бродіння й варіння пива з цих рослинних інгредієнтів, а також щодо їх вирощування.

На Заході такі набори продають по 25 дол. (200 грн) за вп'ятеро меншої собівартості компонентів. Думаю, і у нас продажна ціна і маржа прибутковості була б не на багато меншою.

Листівка-газончик

Англійські дизайнери винайшли пухкеньку листівку, одна з двох внутрішніх сторінок якої містить тканинну основу товщиною 1-2 см із вмістом субстрату для гідропонного вирощування (від кокосових волокон до сіна з тонконогу).

Зрозуміло, під цією основою і на її бортах має бути прошарок з поліетилену або фольги, адже газончик будуть іноді поливати.

До листівки додають пакетик насіння крес-салату, що проростають в будь-якому субстраті за лічені дні.

Рулони з насінням

Також широким попитом у дачників користувалися б паперові рулони з приклеєним до них (рівними рядами!) насінням зелені, овочів, квітів, які достатньо присипати землею і поливати.

Багатометровий рулон можна продавати за 40-80 грн, що перевищить собівартість його елементів у три-п'ять разів.

Вирощування грибів на кавовій гущі

Бізнесом може бути продаж наборів для вирощування гливи, опеньків, шампіньйонів на кавовій гущі, що складаються з міцелію грибів, змішаного з невеликою кількістю звичайного субстрату для їх вирощування, інструкції з вирощування, а також посудин, в яких кавова гуща і міцелій матимуть естетичний вигляд для домашнього хобі.

Виробництво шаф-теплиць для офісів, квартир, супермаркетів

Багатополична шафа для вирощування зелені в інтер'єрі офісу або магазину стала б чудовим прикладом екологічного мислення, що збільшує лояльність відвідувачів і співробітників до цього місця. Зменшені варіанти таких шаф активно купувалися б і в квартири рослинників-любителів.

А тому виготовлення таких простих щодо виробництва меблів має величезні перспективи: собівартість «домашньої» секції завширшки 60 см, глибиною 25 см і заввишки 1,8 м разом з освітленням та кондиціонуванням становитиме до 100 дол., а продажна ціна такої секції може стартувати зі 150 дол. Більші офісні варіанти підуть і за 500 дол. за вдвічі менших операційних витрат на їхнє виробництво.

Міні-камера, що стежить за зростанням рослини

Попит у небідних садівників знайде водостійка і температуростійка міні-фотокамера, яка робить один знімок за годину (має датчик для припинення зйомок у сутінках і вночі) за ресурсу батареї, якого вистачає на три-шість місяців щоденної роботи. До камері має додаватися софт, який клеїть тисячі отриманих послідовних фотографій в ефектний відеоролик.

Прикладів таких девайсів на Заході чимало. Однак винахід аналога з нуля на базі вже наявного міні-фотоапарата або міні-камери для молодих українських фахівців з мікроелектроніки, думаю, фантастикою не є.

Вендинг агропродукції

Продаж екологічно чистої продукції з власного городу (і за домовленістю з сусідських господарств, а то і придбаної у перекупників) в мегаполісі можна урізноманітнити, встановивши в зонах супермаркетів або автозаправок на трасі вендинговий автомат, що дозволяє купити пакетик з вашою картоплею, морквою, цибулею або яблуками в автоматичному режимі.

Зрозуміло, за апарат, електрику, можливий ремонт і оренду площі під вендором доведеться платити, зате не доведеться оплачувати працю найманих продавців. А якщо ви продавали агропродукцію самі, то у виграні за рахунок власної неучасті в торгівлі сотні годин часу ви можете заробити не менше грошей, ніж витратите на свій вендинг (не кажучи вже про виграш у сфері стилю життя).

І хоча пристрій торгуватися з покупцями не буде, вендинг дозволить вам самим встановлювати ціни на продукцію середньостатистично нижче, ніж коли з вашого боку в продажу бере участь виробник, який змушений орієнтуватися на ціни сусідніх продавців-конкурентів і якому дедалі більше шкода витрачених на торгівлю власних людських ресурсів.

Бізнес-ідеями в цьому випадку є:

  • розробка і продаж налаштованих під різні види агропрому вендорів (наприклад, з функцією холодильника або термоса-нагрівача, якщо автомат стоїть в умовах, наближених до вуличних); при цьому можна створювати окремо медові, фруктові, для спецій автомати з відповідним дизайном;
  • володіння мережами таких автоматів з пошуком наповнення для них у приватних городніх господарствах;
  • придбання одного-трьох вендорів для потреб одного або декількох господарств.

Доречно встановлювати також вендингові автомати з продажу насіння городніх рослин (разом з пакетами з ґрунтом для домашнього городництва та навіть з дешевими домашніми вазонами).


Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Швидкий пошук

Горячие предложения

UniGroup

Кредит під 1,5% на місяць. Під авто, квартиру, будинок, нежитлове приміщення

Кредит: 30 000 - 15 000 000 грн.

Термін: від 1 місяця до 10 років

Без виписки і перереєстрації

Київ, Київська область, Одеса, Харків, Дніпро, Львів, Полтава, Житомир, Івано-Франківськ

Агропросперіс Банк

Вигідні депозити

Депозит "Класичний+"

Cтавка – 10% річних у гривні

+0,25% при сумі від 100 000 грн.

Термін – 12 місяців

Виплата відсотків – в кінці строку

Мінімальна сума вкладу – 15 000 грн.

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

ZeCredit

0% на 1-й кредит онлайн

96% погоджених кредитів

Перший кредит - до 5 000 ₴

Maксимальна Сума - до 12 000 ₴

Вік - 18 до 65

Доступність по всій Україні