про твої фінанси

CPA-заробіток для початківців. Огляд СРА партнерських мереж Росії і України

Bankchart розповідає, як заробити через мережі з моделлю оплати cost per action - або, як часто їх називають: CPA-партнерки. Заробіток на показах і кліках - річ поширена і не наблидла. У світлі цього більш цікавими і вигідними виглядають CPA-партнерки, де власники майданчиків заробляють на діях своїх користувачів, скоєних ними на сайті рекламодавця (покупках, замовленнях і ін.). Звідси і термінологія - СРА (Cost-Per-Action) або PPA (Pay-Per-Action) маркетингу. Дізнайтеся про найпопулярніші українські і російські CPA-партнерки і як з ними працювати.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке CPA (сі-пі-ей)?
 2. Що таке партнерська мережа CPA
 3. Що таке оффер?
 4. Вибираємо CPA-інструментарій
 5. CPA-обмеження
 6. Як заробити на партнерських програмах українських інтернет-магазинів
 7. Огляд СРА партнерських мереж Росії і України

  7.1 СРА по-українськи

Що таке CPA (сі-пі-ей)?

CPA (cost per action  - по-англійськи: «ціна за дію» )  - це модель оплати інтернет-реклами, при якій оплачуються тільки  певні дії  користувачів на сайті рекламодавця. Під певними діями користувачів, як правило, маються на увазі:

 • Відправка заявки з контактною інформацією про себе (CPL - оплата за лід);
 • Купівля товару, послуги (CPS - оплата за продаж)
 • Заповнення анкети;
 • Участь в опитуванні;
 • Реєстрація на сайті;
 • Перехід на сторінку.

Як бачите, для рекламодавців CPA-модель є одним з найбільш економічно-ефективних варіантів оплати реклами, оскільки він платить не за покази чи кліки, а за конкретних споживачів, які підтвердили інтерес до продукту цільовими діями.

Що таке партнерська мережа CPA

CPA-партнерка - це сайт-посередник, який дозволяє власникам сайтів (веб-майстрам) отримувати додатковий дохід, а рекламодавцям (партнерам) збільшувати свої продажі за допомогою інструментів партнерського маркетингу.

Чим же відрізняються CPA-партнерки від партнерських програм окремих інтернет-магазинів?

Відразу скажу, що принцип роботи у обох програм однаковий. Головні ж відмінності:

 • Кількість партнерських програм;
 • Інструментарій, який пропонує CPA-партнерка для вебмайстрів.

Як правило, в одній CPA-мережі зібрані десятки, а то і сотні партнерських програм різних компаній з різноманітних тематик. Вебмастеру досить зареєструватися в системі один раз - і почати роботу відразу з декількома партнерами. Немає необхідності постійно шукати нові партнерські програми, оскільки цим займається сама мережа.

Також більш зручно управляти доходом від партнерських програм - оскільки всі надходження акумулюються на одному рахунку, і немає необхідності чекати, поки набереться мінімальна сума для виведення в десятці партнерок. Як правило, в CPA-мережах більш зручна статистика та система відстеження конверсій.

Однак, варто зазначити: не завжди можна знайти потрібного рекламодавця в партнерських мережах. Деякі великі компанії воліють розробляти власні платформи для взаємодії з веб-майстрами.

Що таке оффер?

Оффер - це пропозиція партнера в CPA-партнерки. У кожного оффера зазвичай є наступні параметри:

 • Назва та категорія - наприклад, інтернет-магазини, фінанси, туризм.
 • Сума або відсоток виплати - скільки вам виплатить партнерка за кожен лід.
 • Суть ліда - що повинен зробити користувач, щоб лід пройшов: реєстрація, підтвердження SMS, покупка, внесення поштового індексу.
 • Географія оффера - трафік: по якій країні підходить і конвертується.
 • Дозволені способи просування і обмеження (див. нижче розділ «CPA обмеження»)
 • Доступний рекламний інструментарій - посилання, банери (див. нижче)
 • Чи вимагає підтвердження - деякі оффери можуть вимагати додаткового дозволу від рекламодавця. Ви пишете, яким чином ви збираєтеся просувати оффер, а рекламодавець вирішує - дозволить він вам чи ні.

Вибираємо CPA-інструментарій

У кожній партнерській програмі обов'язковим атрибутом є рекламний інструментарій, який дозволяє веб-майстру залучати відвідувачів на сайт партнера. Розглянемо найпопулярніші з них:

 • Партнерське посилання  -  завжди доступна на сторінці опису пропозиції партнера (оффера). Отримане посилання можна вставити на свій сайт, в розсилку, групу в соціальних мережах або використовувати його в оголошеннях для систем контекстної і банерної реклами.
 • Банер  -  класичний інструмент інтернет-реклами, який веде на сторінку партнера. Як правило, в банері вже прописане партнерське посилання. Зазвичай доступні банери найпопулярніших розмірів.
 • Тизер  - текстове посилання з картинкою.
 • Ротатор  - це скрипт, який здійснює послідовний показ банерів або тизерних блоків з заздалегідь сформованого списку.
 • Товарний фид  - являє собою вивантаження обраних товарів в форматі XML або CSV. Всі посилання на товари в фиді містять партнерські ідентифікатори. На його основі можна легко створити свій партнерський магазин, каталог товарів або звичайну вітрину.

Основні  CPA -терміни

Лід  (lead )

Подія, коли користувач реєструється, вводить інформацію про себе, заповнює спеціальну форму або, наприклад, завантажує щось на сайті. Тобто це якась дія, що відбувається на сайті рекламодавця.

Вартість за лід

(Lead cost, ціна ліда)

Скільки вам виплатять з один лід, якщо лід успішно пройде.

Конверсія

Показник, наскільки добре ліди генеруються користувачами. Тобто якщо на 100 заходів на сторінку оффера було 20 лідів, то виходить, що конверт - 20% або 1/5.

Оффер  (offer)

Пропозиція рекламодавця в CPA-партнерці.

Лендінг

(Landing, landing page)

Сторінка куди прямує, «приземляється» користувач з оголошення. Буває «ваш лендінг» і «лендінг оффера».

EPC  (Earn Per Click)

Величина для оцінки ефективності «перетворення» кліків в комісії - тобто заробіток з одного кліка.

Холд

Час обробки ліда партнером

CPA-обмеження

Працюючи з офферами завжди потрібно уважно читати, які види трафіку можна залучати на сайт партнера, а які ні. Адже в разі порушення цих правил, всі зароблені гроші можуть бути повернені рекламодавцю - і веб-майстер залишиться ні з чим.

До  дозволених видів  трафіку, як правило, відносяться.

 • SEO - пошуковий трафік;
 • Банерна реклама;
 • Контекстна реклама на сайт рекламодавця;
 • Трафік з соціальних мереж;
 • Тизерна реклама.

У більшості випадків партнери  забороняють такі види трафіку:

 • Мотивований трафік;
 • Е-мейл розсилки (тільки за згодою);
 • Контекстна реклама на бренд;
 • Pop up;
 • дорвейний трафік

 

Як заробити на партнерських програмах українських інтернет-магазинів

По своїй суті будь партнерська програма передбачає певний формат співпраці між продавцем і партнерами. Партнери отримують грошову винагороду у вигляді бонусу, відсотка або фіксованої суми за якусь певну дію. Наприклад, купівля товару, заповнення форми, відвідування певних сторінок і інші. Як правило, партнерські програми створюють інтернет-магазини або платні інтернет-сервіси з метою збільшення обсягів продажів і доходу.

На практиці участь в партнерській програмі відбувається в такому порядку:

 • вибір партнерської програми - важливо, щоб про партнерську програму були хороші відгуки в Інтернеті і власники програми реально виплачували партнерську винагороду;
 • вивчення умов і правил роботи обраної партнерської програми;
 • реєстрація в системі;
 • вибір формату промо матеріалів (банери, тизери, реферальні посилання), які будуть використовуватися для просування товарів інтернет-магазину;
 • установка промо матеріалів на сайті;
 • отримання доходу з партнерської програми: через Webmoney, на пластикову карту, грошові перекази і т.д.

Природно, що для отримання максимального доходу з партнерських програм необхідно, щоб:

 • ваш сайт мав певний рівень відвідуваності, при цьому бажано, щоб відвідувачі були якісними і цільовими;
 • тематика партнерських програм була близька до тематики вашого сайту;
 • промо матеріали партнерської програми розташовувалися в найбільш оптимальному місці на вашому сайті.

Огляд СРА партнерських мереж Росії і України

Російські мережі

Одна з найбагатших на оффер СРА партнерських мереж -  AdmitAd . Щодня там можна знайти сотню-дві пропозицій по рекламі, а максимальний заробіток за добу іноді дотягує 200 тис. рос. руб. В цілому ця мережа об'єднує до 180 партнерок інтернет-магазинів, онлайн-ігор, банків або кредитних установ, турфірм, освітніх послуг та ін.

Веб-майстер може додати в систему будь-який сайт, в тому числі «дорослої» тематики, якщо він не порушує законів РФ, не знаходиться в стадії розробки, не розміщений на безкоштовному хостингу, не призначений тільки для реклами, не використовує накрутку (подібні вимоги з деякими варіаціями висувають і інші СРА-партнерки). Також приймається і трафік з соціальних мереж. Сам матеріал надається системою і зміні не підлягає. Всі майданчики, що додаються в мережу, проходять премодерацію.

Відгуки веб-майстрів про зручність мережі, особистого профілю (статистика, управління кампанією), ефективності служби підтримки та адекватності механізмів виведення коштів переважно позитивні. Хіба що є скарги на тривалий розгляд заявок веб-майстрів деякими рекламодавцями. Досвідчені партнери AdmitAd радять обов'язково підписуватися на RSS-розсилку офферів.

Якщо веб-майстер орієнтований на заробіток за допомогою просування інтернет-магазинів, то йому підійде товарна СРА партнерська мережа  «Де слон?» , яка об'єднує велику кількість саме таких офферів (втім, страховикам і банкірам мережа теж не відмовить). Асортимент продукції нараховує до 1,4 млн. одиниць, знайти там можна що завгодно - від вудок до смартфонів.

«Де слон?» пропонує можливості XML / CSV-вивантаження каталогу товарів. Веб-майстрам доступні найрізноманітніші варіянти - від вільного посилання, що веде на головну сторінку інтернет-магазину або на каталог, до вітрини з вибраними товарами або прямого посилання на товар. Можна скористатися спеціальними скриптами, які будуть вставляти посилання в контент в згаданою назвою товару або розміщувати вітрину, також орієнтуючись на ключові слова. Досвідчені фахівці радять зробити акцент на контексті - наприклад, ненав'язливо згадувати якісь товари (з посиланням) в своєму тематично відповідному блозі.

Така ж спеціалізована (онлайн-ігри, в тому числі ексклюзивні) - мережа  CityAds. Зрідка в ній попадаються інтернет-магазини, є і розділ фінансових послуг. Інструментів досить багато - тизери, текстові посилання, ротатор банерів та ін. Але обмеження по площадках набагато суворіше, ніж у вищезгаданих партнерок. Так, соціальні мережі тут не пройдуть. Також деякі клієнти скаржаться на повільну службу підтримки. Втім, сама мережа декларує інтерактив і зворотний зв'язок.

Вищевказані СРА-мережі в більшій мірі «заточені» під російський трафік. Сегмент партнерок, рівноцінно орієнтованих на більш широкий геотаргетинг, не дуже розвинений. Перш за все, рекомендується використовувати  Action Pay, спрямовану на такі країни СНД, окрім РФ, як Україна, Казахстан, Білорусь.

На користь Action Pay, крім географії, говорить і репутація її творців, в активі яких - інші мережі з продажу трафіку, наприклад Pay-Click і LadyCash. Відгуки про цю систему найпозитивніші - і гроші швидко виплачують, і відсотки хороші, і величезний тематичний вибір офферів. Серед них - браузерні і клієнтські ігри, інтернет-магазини, системи знижок і купонів, всякі електронні сигарети, способи схуднення, відбілювання зубів і, що в новинку в таких мережах, - різноманітні інформаційні продукти.

Та й майданчики в Action Pay приймаються практично без обмежень по типу трафіку. Власний сайт, контекстна реклама, банерні і тизерні мережі, сайти знижок з промокодом, соцмережі (реклама, групи, додатки), розсилки, мобільний трафік - всіх ласкаво просимо. Хіба що накрутки не пройдуть і майданчики з відвідуваністю нижче 150 хостів на добу.

СРА по-українськи

Мережа  SalesDoubler  орієнтована в основному на фінансові оффери (переважно кредити на карту, кредити готівкою, страхування), в той же час є і інші види офферів - курси мов, доставка, FMCG і т.д. Сервіс обіцяє зручну адмінку, різноманітну тематику офферів, готові і спеціально написані промо-матеріали, регулярні виплати і реферальну програму. На сайті є блог з підбіркою статей про інтернет-маркетинг за  СРА-принципом.

Початок роботи з системою

Щоб вебмайстру почати заробляти з SalesDoubler, потрібно зареєструватися (як, в принципі, і в будь-який інший партнерці). Процес реєстрації дуже простий і займе лише кілька хвилин. Після вказівки електронної адреси та імені на пошту надійде логін і пароль для входу в систему і роботи з нею.

Список офферів

При першому заході в SalesDoubler ви потрапляєте на сторінку офферів (кампанії). Оффер - це пропозиції рекламодавців.

Використовуючи фільтр «Категорія» можна вибрати групу тематичних офферів, які найбільше підходять вебмайстру.

Для кожного оффера на сторінці всіх кампаній доступна така інформація:

 • Назва і лого оффера;
 • За яку дію здійснюється оплата;
 • Розмір оплати;
 • eCPC - середній заробіток з одного унікального кліка;
 • CR - процентне відношення активних конверсій і конверсій на перевірці до числа унікальних кліків;
 • Відсоток підтвердження заявок;
 • Регіон дії оффера;
 • Категорії оффера. Один оффер може відноситися до декількох категорій одночасно.

Для порівняння і початкового вибору потрібного оффера цієї інформації цілком достатньо. Для отримання детальної інформації потрібно клікнути на логотип оффера або посилання «Детальніше».

Сторінка оффера

Безпосередньо на самій сторінці оффера можна знайти розширену інформацію про рекламну кампанію, крім тієї, яка вказана в списку офферів:

 • Дата старту і дата закінчення кампанії;
 • Холд (час обробки заявки);
 • Час життя cookie (днів) - як правило, це 30 днів;
 • Середній час обробки заявки - в середньому, до 10 днів;
 • Види дозволеного і забороненого трафіку (в правій колонці).
 • Адреса лендінгу (посадкової сторінки).
 • Компоновщик URL - інструмент, який дозволяє прописати додаткові параметри посилання на посадкову сторінку.
 • Рекламні матеріали - в основному, банери.

У більшості випадків сторінка лендінгу закрита - для її відкриття потрібен аппрув, дозвіл на використання даного оффера. У правій колонці є кнопка «Отримати аппрув», після її натискання з'явиться форма, в якій потрібно вказати інформацію про ваші джерела трафіку на даний оффер.

Після заповнення і відправки форми протягом одного-двох днів на вашу поштову скриньку прийде підтвердження або відмова на доступ до офферу. Якщо рішення буде позитивним, в текстовому полі «Адреса лендінгу» на сторінці оффера з'явиться посилання, яке можна використовувати для залучення трафіку.

Робота зі статистикою

Із залученням трафіку на оффер завжди виникає завдання з оцінки ефективності різних джерел. Система статистики SalesDoubler (у верхньому меню - «Статистика») досить потужний інструмент у вирішенні даного питання.

За замовчуванням статистка показується по датам в цілому по всіх офферах, але при бажанні завжди можна проаналізувати статистику по кожному офферу окремо - за джерелами, за рекламним кампаніям, які проводилися для залучення трафіку. У звіті міститься багато параметрів: кількість переходів, кількість конверсій (на перевірці, підтверджених, відхилених), заробіток. У заголовку кожної колонки є підказка, яка підкаже її значення.

Щоб статистика дійсно була корисним інструментом, дуже бажано прописувати параметри «кампанія» і «джерело» в кожному посиланні оффера - це дозволить максимально ефективно використовувати рекламні інструменти і відстежувати їх ефективність. Дані параметри можна прописати на сторінці оффера в розділі «Компоновщик URL».

Виплати в системі

На поточний момент SalesDoubler виплачує гроші вебмайстрам двома способами: на картку ПриватБанку або за допомогою Вебмані.

Планові виплати проводяться 15-го числа і в останній день місяця. Мінімальний розмір виплати становить 1000 грн. При зверненні в службу підтримки можна вивести від 100 гривень в індивідуальному порядку.

Щоб налаштувати реквізити для отримання грошей, потрібно зайти в «Профіль» і вказати платіжні реквізити.

Як бачите, щоб почати заробляти з SalesDoubler необхідно зареєструватися в системі, вибрати потрібні оффери, отримати аппрув і почати роботу. Система постійно розвивається і розширюється новими пропозиціями. Про всі оновлення повідомляється в спеціальній розсилці.

 Великий список CPA-мереж можна знайти в нашому каталозі CPA-мереж

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики