Бізнес-план салону краси: як правильно скласти - 09.07.2007

Приклад алгоритму правильного складання бізнес-плану салону краси та перукарні. // 09.07.2007

Підготовка бізнес-плану салону краси починається з проведення аналізу структури, обсягу ринку перукарень та медико-косметологічних послуг і тенденцій його розвитку. В бізнес-плані мають бути описані основні послуги, які надаються салонами краси, такі як перукарські, манікюр, педикюр, солярій, догляд за шкірою, масаж, SPA-процедури та інше. Варіантів створення салонів краси може бути безліч, від салонів економ-класу і до престижних SPA-центрів, студій краси бізнес-класу і медико-косметологічних центрів.

Бізнес-план салону може містити класифікацію сучасних типів салонів краси та їхній докладний опис. У межах аналізу ринку подається інформація про зафіксованих на ринку конкурентів, про поширені косметологічні та медико-косметологічні програми, про  вартість цих послуг, а також описують основні типи споживачів.

Розроблення концепції салону краси здійснюється на основі інформації про найбільш популярні перукарні та медико-косметологічні послуги, структуру попиту населення на ці послуги, а також з урахуванням інвестиційних обмежень.

Окремий розділ бізнес-плану салону краси присвячується опису рекламної кампанії і маркетингових заходів, необхідних для просування послуг салону краси на ринку. Тут подається оцінка витрат, необхідних для реалізації маркетингової стратегії, зокрема витрат на розміщення реклами в спеціалізованих виданнях та інших ЗМІ, друк буклетів і різноманітних рекламно-інформаційних матеріалів. Може бути проведений аналіз споживачів, їхніх уподобань, періодичності відвідування салонів і розмір коштів, що регулярно  витрачається на це .

Оцінка доходів здійснюється на підставі статистичної інформації про кількість відвідувань салонів краси відповідного рівня, надання аналогічного набору послуг і середньої вартості одного відвідування. До бізнес-плану салону краси обов'язково додається опис місця здійснення проекту і його переваг з точки зору створення салону, дослідження конкурентного оточення. Крім того, надана інформація про початкові витрати, зокрема витрати на будівництво або оренду приміщення для студії краси, а також на придбання та встановлення необхідного перукарського, косметологічного і медичного обладнання. Також робиться оцінка витрат на заробітну плату фахівцям салону, витрат на придбання медичних і косметичних препаратів і різних витратних матеріалів, ремонт і заміну обладнання, а також на оплачування  комунальних послуг.

Бізнес-план салону краси повинен містити інформацію про документи, необхідні для отримання ліцензії на здійснення медичної діяльності, про вимоги, що визначаються до кваліфікації фахівців, які надають медичні послуги, і про санітарні норми та правила організації приміщень. У витратах за проектом враховується сума ліцензійного збору та інші витрати, які необхідно здійснити для підготовки відповідних документів (санітарний сертифікат, дозвіл пожежної служби та інше).

У бізнес-плані салону краси повинен бути прописаний графік здійснення проекту, що враховує час, необхідний для будівництва та обладнання салону, а також для пошуку кваліфікованих працівників.

У межах фінансового та економічного аналізу проекту розраховують основні показники його ефективності, а також подається звіт про рух грошових коштів і про прибутки і збитки для такого проекту. Крім того, у бізнес-плані салону здійснюється аналіз ризиків, з огляду на які простежується зміна ефективності проекту за настання несприятливих змін на ринку косметологічних послуг або у разі відхилення параметрів проекту від очікуваних величин.

На замітку бізнесменові:

Якщо у Вас уже є салон краси або Ви плануєте відкрити його, рекомендуємо дізнатися більше про фінансові послуги для бізнесу на Prostobiz.ua:

  • Розрахунково-касове обслуговування Вашого бізнесу: рейтинги, тарифи банків, поради експертів, путівники;
  • Банківські кредити для малого та середнього бізнесу: рейтинги, тарифи банків, поради експертів, корисні статті, путівники;
  • Депозити для підприємств: рейтинги, тарифи банків, поради експертів, корисні статті, путівники;
  • Лізинг устаткування для ведення бізнесу: поради експертів, корисні статті, путівники;
  • Факторингове і проектне фінансування Вашого бізнесу: статті, поради експертів, путівники.

Швидкий пошук