Автосервіс як бізнес: розмір інвестицій у класичні СТО і новаторські бізнес-ідеї щодо обслуговування авто 18.10.2012

Prosto привабливим стартапом або додатковим бізнесом може виявитися автосервіс для багатьох підприємців. Старі і нові бізнес-ідеї для автолюбителів з докладним описом структури та обсягів капіталовкладень пропонує Prostobiz.ua // 18.10.2012

СТО: інвестиції у бізнес з нуля

Щоб заснувати СТО з нуля, слід юридично оформити суб'єкт підприємницької діяльності: зазвичай достатньо оформити ПП, що коштуватиме 1500 грн у Києві (за 10-15 днів).

Наступний етап — отримання дозвільної документації. Підготовка всіх паперів для проходження сертифікаційного аудиту спеціалізованою юридичною фірмою обійдеться у більше 900 грн (за один тиждень). Ця сума не включає витрати на проведення експертизи устаткування, перевірку технічної документації і, як наслідок, сертифікацію СТО. Адже виїзними перевірками займаються лише органи, уповноважені виконувати роботи в державній Системі сертифікації УкрСЕПРО (більше 100 відділень на території України). Ці служби, крім вимог до технічної складової бізнесу, перевіряють весь інженерно-технічний персонал автосервісу щодо відповідного рівня їх кваліфікації (щонайменше профільна середня технічна освіта).

Вартість послуг сертифікаційних центрів і самого дозвільного документа залежить від розмірів організації, кількості її підрозділів і працівників.

Оскільки автосервіс зазвичай зараховують до малого бізнесу з кількістю працівників до 50 осіб, мінімальна вартість отримання сертифіката відповідності стандарту ISO 9001 становитиме від 16 тис. грн.

Чим більший спектр послуг СТО, тим більше обладнання — і тим дорожче її метрологічна перевірка. Крім того, для легального ведення авторемонтного бізнесу вам потрібно укласти низку інших необхідних договорів, зокрема на вивіз сміття і токсичних відходів.

Інші витрати підприємця — оренда виробничо-складського приміщення, щонайменше 400-600 кв. м (якщо йдеться про комплексний автосервіс). Наприклад, у Голосіївському районі Києва вартість оренди становить станом на кінець 2012 р. від 10 тис. грн щомісяця (25 грн за 1 кв. м, враховуючи комунальні платежі).

І найважливіша складова успішного стартапу автосервісного бізнесу — технічне оснащення, яким насамперед є:

 • стенд для діагностики авто — 80 тис. грн;
 • підйомник + його установлення — 25 тис. грн;
 • стенд правки аварійних кузовів — 48 тис. грн.

Звісно, на початковому етапі розвитку бізнесу замість діагностичного стенда можна використовувати комп'ютерну діагностику, але довіри клієнтів такий сервіс не викликає.

Перш ніж надавати широкий спектр послуг, фахівці радять попервах спеціалізуватися на деяких із них: шиномонтаж, жерстяні роботи, тонування скла, тюнинг. Для молодої невеликої СТО на перших етапах нерентабельними будуть роботи, пов’язані з капітальним ремонтом двигунів.

Для стартапу вам потрібні два автослюсарі і автоелектрик-діагност (їхня середня зарплата станом на кінець 2012 р. становить 5 тис. грн на місяць). Потім можна запросити ходовика, моториста, механіка з обслуговування ГБО та інших, більш вузьких фахівців.

Отже, сума капіталовкладень у стартап проекту комплексної СТО (за умови оренди приміщення в Києві) становитиме не менше 200 тис. грн.

Купівля СТО

Якщо хочете мінімізувати ризик банкрутства, купуйте вже діючу комплексну СТО (бізнес зі стажем роботи 2-3 роки, як правило, добре налагоджений і має стабільну клієнтуру). Наприклад, у Києві комплексну СТО на 4 бокси можна придбати за 800 тис. грн (залежно від місця розташування, площі, наявності техніки, вартість становить від 600 тис. грн до 2 млн грн.).

Комплексна СТО надає наступні послуги:

 • проведення технічного обслуговування;
 • комплексна діагностика — двигун та електронна система;
 • виконання регулювання розвалу-сходження;
 • підбір кольору і фарбування авто;
 • балансування і шиномонтаж;
 • автомийка, хімчистка салону;
 • продаж супутніх матеріалів (машинні мастила, шини, ходові запчастини тощо).

Купівля бізнесу під ключ передбачає також збереження робочого персоналу СТО. Перед вами може постати дилема: майстри, залежно від досвіду, працюють з певними марками автомобілів, що істотно звужує коло потенційних клієнтів. Ви можете запросити робітників з інших майстерень. Але практика свідчить, що рентабельніше надавати менше послуг, але на більш високому рівні, ніж навпаки.

Для СТО вигідніше обслуговувати іномарки, оскільки вартість ремонту авто вітчизняного збирання менша в середньому в 2-3 рази. Але, з іншого боку, потреба усунути неполадки у вітчизняних машинах виникає набагато частіше.

Цілодобова автомайстерня самообслуговування

Якщо інвестиції у проект класичної СТО в розмірі від 200 до 800 тис. грн вам не по зубах, пропонуємо альтернативні варіанти бізнесу в сфері автосервісу з невеликим розміром початкових інвестицій.

Європейські країни вже давно практикують такий вид бізнесу, тоді як для України це ще новинка. Це відкриття автомайстерні, де ремонтом займатимуться власники авто.

Необхідна площа оренди складається з семи-десяти секцій для авто. На кожну секцію для виконання тих чи інших операцій (шиномонтажу, зварювальних робіт, фарбування) потрібно від 20 кв. м. Не варто забувати також про приміщення для приймання клієнтів, складу запчастин та залу очікування. Адже у вашому випадку важливо створити правильну, дружню атмосферу, в якій власникам авто захочеться провести якомога більше часу.

Тож вартість оренди потрібних площ у Києві становитиме близько 5 тис. грн.

Косметичний ремонт приміщень, придбання меблів і створення затишку в кімнаті відпочинку обійдеться у 10-15 тис. грн.

Щодо обладнання, то близько половини секцій повинні бути обладнані потужними чотиритонними підйомниками (14,4 тис. грн кожний).

Для підбору інструментів у приміщенні має бути хоча б один фахівець у цій галузі.

Отже, мінімальні капіталовкладення в стартап автомайстерні самообслуговування становитимуть 65,7 тис. грн, разом з юридичним оформленням ПП.

Крім надання комфортного і обладнаного місця для ремонту автомобіля, у такий майстерні можна продавати моторні мастила, проводити автомийку.

Косметичний ремонт не нових авто з їхнім подальшим перепродажем

Купівля Chevrolet Lacetti 2005 р. випуску в 2012 р. обійдеться приблизно у 70 тис. грн. Можна придбати авто після ДТП, що знизить його вартість до 50 тис. грн, але якщо самостійно не можете оцінити серйозність поломки, краще не ризикувати.

Після купівлі займаємося косметичним ремонтом:

 • фарбуємо кузов новою фарбою (від 600 грн за фарбу за самостійної роботи або від 7 тис. грн за фарбування в автосалоні);
 • оновлюємо салон (від 700 грн за шкірзамінник за самостійної роботи або від 3 тис. грн за перетяжку сидінь в автосалоні);
 • тонуємо скло (300 грн за плівку для тонування за самостійної роботи або від 800 грн за тонування скла в автосалоні),
 • встановлюємо спойлер (400 грн за спойлер на багажник);
 • наклеюємо спортивні наклейки на кузов (від 300 грн);
 • встановлюємо акустику (від 200 грн).

Тюнингуючи машину, слід орієнтуватися на смаки молоді, адже їй, як правило, важливий саме зовнішній вигляд авто.

Разом мінімальні початкові інвестиції (авто і косметичний ремонт) з ціною машини становитимуть від 72,5 тис. грн, якщо всі роботи будете виконувати самостійно, або від 81,8 тис. грн, якщо роботи проведуть в автосалоні.

Ціну продажу авто ви визначаєте самі, аналізуючи трудовитрати, фінансові вкладення в його ремонт, а також ціновий діапазон схожих пропозицій на ринку. Адже різниця в ціні на один і той самий автомобіль може сягати десятків тисяч гривень. Покупець не в силі порівняти абсолютно всі пропозиції, тому важливо грамотно провести рекламну кампанію (підійдуть оголошення в ЗМІ, Інтернеті).

Переходити до продажу дорогих моделей варто лише після того, як ви дізнаєтеся про всі нюанси цього бізнесу.


Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Швидкий пошук

Горячие предложения

UniGroup

Кредит під 1,5% на місяць. Під авто, квартиру, будинок, нежитлове приміщення

Кредит: 30 000 - 15 000 000 грн.

Термін: від 1 місяця до 10 років

Без виписки і перереєстрації

Київ, Київська область, Одеса, Харків, Дніпро, Львів, Полтава, Житомир, Івано-Франківськ

Агропросперіс Банк

Вигідні депозити

Депозит "Класичний+"

Cтавка – 10% річних у гривні

+0,25% при сумі від 100 000 грн.

Термін – 12 місяців

Виплата відсотків – в кінці строку

Мінімальна сума вкладу – 15 000 грн.

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

ZeCredit

0% на 1-й кредит онлайн

96% погоджених кредитів

Перший кредит - до 5 000 ₴

Maксимальна Сума - до 12 000 ₴

Вік - 18 до 65

Доступність по всій Україні